Психологія

Зверніть увагу на те, як люди ставляться до вас: це відображення того, хто вони насправді

Брехун буде звинувачувати вас у брехні. Зрадник звинуватить вас у зраді.
22.7к.

Одна із самих складних речей в людських відносинах – це розуміння істинної природи іншої людини. Ми не можемо просто познайомитися з ким-небудь і за один день повністю зрозуміти, що він із себе представляє. Це процес, на який потрібен час, бо люди зазвичай намагаються приховати деякі аспекти своєї справжньої особистості.

Вся справа в тому, що при взаєминах з навколишніми у нас включається захисний механізм, завдяки якому ми відмежовуємося від калічать нашу психіку суджень і думок. Проте не всі люди, що приховує свою справжню натуру, роблять це за нешкідливим причин.

Людина, відчуває провину, буде робити вас у всьому винними

Кращий спосіб побачити людину таким, який він є насправді, – це звернути увагу на те, як він ставиться до вас. Почуття провини є найпотужнішим чинником, який часто змушує людей направляти необгрунтовану агресію на оточуючих, тим самим розкриваючи ту частину себе, яку вони хотіли б приховати.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Якщо хтось помилково звинувачує вас в тому, чого ви, безумовно, не робили, особливо володіючи мінімальним набором доказів, що підтверджують їх нападки, швидше за все, вони самі відчувають провину за такий проступок, що серйозно їх мучить.

Брехун буде звинувачувати вас у брехні

Спочатку це буде виглядати так, як ніби він просто намагається пустити вам пил в очі, бо ви навіть уявити собі не можете, що здатні зробити те, в чому вас звинувачують. Він буде наполягати на тому, що ви брешете, і його звинувачення будуть настільки наполегливі, що у вас навіть закрадеться сумнів в адекватності власного сприйняття реальності.

Насправді, можливо, що у цієї людини зовсім немає наміру маніпулювати вами. Можливо, вся справа в тому, що він настільки звик до того, що його обманюють, що він просто перестав довіряти тому, що говорять навколишні люди. І перша думка, яка приходить йому в голову, коли він чує ваші слова, це «мене, напевно, знову хочуть обдурити».

Це жахлива ситуація, і якщо хтось помилково звинувачує вас у брехні, викликати його на відверту розмову і поясніть, як справи йдуть насправді.

Зрадник звинуватить вас у зраді

Класичне звинувачення в кращому вигляді. Ви доведете себе до божевілля, задаючись питанням, чому ваш партнер так зациклений на доказі того, що ви йому змінили, коли ви ніколи навіть не намагалися подивитися на когось іншого. Одна справа, коли вас ловлять на гарячому, але постійно вислуховувати звинувачення в свою сторону, якщо ви не зробили нічого поганого, це несправедливо. Якщо ваш партнер веде себе як справжній ревнивець і вам влаштовують прочуханку за кожну розмову з кимось стороннім – така поведінка виглядає дуже незрілим і сильно стомлює.

Причина проста: сумніватися у вашій вірності змушує його власна схильність до зрад. Швидше за все, він не тільки має досвід зрад в минулих відносинах, але займається цим і зараз, при цьому помилково звинувачуючи вас в невірності. Ось чому ваша вірність йому здається ніж-то занадто гарним, щоб бути правдою, тому що йому зручніше вірити в те, що ви так само винні, як і він сам.

Невпевнені в собі люди змусять вас почувати себе невпевнено

Це головна причина, яка змушує «тролів» у соціальних мережах (кибербуллинг) та людей, яким подобається знущатися над іншими, вести себе подібним чином. Знущання над людиною через його способу життя, фізичного недосконалості або психологічних проблем – вірна ознака глибоко вкоріненою невпевненості в собі.

Інтернет-тролі у соціальних мережах завжди знаходять своїх жертв якесь слабке місце, з якого вони починають немилосердно бити. Якщо вам доведеться коли-небудь познайомитися з цими зломленими людьми особисто, ви виявите, що у них великі проблеми з самооцінкою. Кожен «троль» страждає від комплексу неповноцінності і знущання над іншими здається йому прекрасним способом відчути себе сильним.

Не дозволяйте нікому самостверджуватися за свій рахунок. Якщо ви бачите, що хтось ставитися до вас негідно, ставте цієї людини на місце. Ви не хлопчик чи дівчинка для биття, за рахунок якого інші люди можуть долати своє почуття неповноцінності. Ви особистість, яка заслуговує доброго, гідного і шанобливого ставлення.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст