Психологія

17 речей, які інтроверт хоче, щоб ви знали

Розмови заради розмов для інтроверта – безглузда витрата часу. Йому цікаві змістовні бесіди. Причому з людиною, дійсно близьким по духу. Бути частиною натовпу – не його.
4.8к.

Я завжди був інтровертом. Немає нічого краще, ніж розслабитися, лежачи на дивані з цікавою книгою.

Навіть якщо мені нічим себе зайняти, то просто сиджу і мрію. Я не залучаю до себе уваги і не прагну бути в центрі уваги. І мені це подобається.

Тому що я інтроверт.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

А значить:

1. Я спрагу самотності

Не зрозумійте мене неправильно, я щиро люблю і дбаю про близьких людей, але мені потрібен час, коли можу побути наодинці з собою і зосередитися на речах, якими захоплений.

Мені подобається займатися тим, чим хочу, не думаючи про те, що про це хтось думає чи скаже. А ось «колективні» заняття, навіть самі цікаві і веселі, не моє.

2. Мене злегка розмови стомлюють

Я ненавиджу розмовляти – просто, щоб розмовляти. Це здається абсолютно безглуздим заняттям і марною тратою часу. Хоча час від часу доводиться «наступати на горло власній пісні» і підтримувати подібні розмови, щоб не вважатися грубіяном і відлюдником.

Справа в тому, що інтроверту цікаві змістовні бесіди, а не обговорення погоди або людей. Причому з людиною, дійсно близьким за духом або інтересам. Бути частиною натовпу – не його.

3. Я не можу відповісти на спонтанне запрошення

Я все планую. Така я. І більшість моїх днів вже давно розписані по хвилинах. До речі, я планую навіть вихідні та дозвілля, коли можу просто відпочити і розслабитися, не згадуючи про роботу.

Мене заспокоює і втішає, коли все йде за планом тому, якщо ви несподівано зателефонуйте і запросіть в кіно, я не зможу піти. Не тому що не хочу чи не люблю вас. Навпаки. Просто я так не можу.

4. Я не завжди все пояснюю, тому що це втомлює

Іноді люди мене не розуміють, але замість того, щоб пояснювати їм що-небудь і вдаватися в подробиці – просто ввічливо прощаюся і йду. Щось доводити й аргументувати – занадто утомливо.

Спочатку я ще намагаюся щось говорити, але потім посилаюся на втому і прощаюся. Вважаю, що це досить непоганий варіант: дозволяє зберегти дружбу з людиною і тебе не втягують в непотрібні суперечки.

5. Я не переношу натовп

Думка про те, що мені доведеться проводити час з малознайомими людьми, посміхатися, розмовляти, виносити весь цей шум і гам – мене реально лякає. Хочеться просто сісти і розплакатися від відчаю.

Ну такий я – що поробиш...

6. Я піду на все, щоб сховатися від людей

Інтроверт хоче сховатися від людей. І зовсім не тому, що не любить їх. Просто йому так комфортніше.

Коли все і всіх – занадто багато, я біжу куди очі дивляться. Іноді я ховаюся в найнесподіваніших місцях, аби «захиститися». Наприклад, одного разу я сховався в брудному громадському туалеті, щоб отримати хоч кілька хвилин спокою.

7. Я зайнятий іноді абсолютно ірраціональними речами

Є моменти, коли я обмірковую дійсно важливі і глибокі речі.

Але так буває не завжди. Наприклад, можу годинами аналізувати, чому люди стільки воювали на протязі століть, що ними рухало, навіщо... Інтроверт не завжди фокусується на тому, що раціонально і корисно для розуму. Іноді йому потрібно час, щоб подумати. Втім, це зрозуміти може тільки такий же інтроверт.

8. Моє коло спілкування – досить вузький

Я дуже люблю своїх друзів і щиро їм відданий. Але цих людей – не так вже й багато. Дружити з багатьма і одночасно мені складно. Занадто багато знайомих і приятелів – також не моє.

9. Я відчуваю себе в театрі, коли потрапляю в нові ситуації

Кожен раз, коли зі мною відбувається щось нове, виникає відчуття, що перебуваю в якомусь реаліті-шоу. Я постійно нагадую собі дивитися в очі людям, вести себе так, як ніби знаю, про що кажу, стояти прямо і так далі. Зізнаюся, я десь прочитав і запам'ятав кілька порад, як виглядати зацікавленим і «в темі». Так і рятуюся...

10. Не довіряйте першому враженню про мене

Мої друзі розповідали, що, коли нас познайомили, я їм дуже не сподобався. Швидше за все, це пов'язано з тим, що я досить стриманий у спілкуванні, із-за чого виглядаю невихованим і гордовитим.

Справа в тому, що кожен новий соціальний контакт для інтроверта – ще те випробування. Просто мені потрібен час, щоб заспокоїтися. Тільки тоді я зможу по-справжньому розкритися.

11. Я не стрибаю з теми на тему»

Як інтроверт, я обмірковую і зважую кожне слово, перш ніж сказати. У той час як більшість людей розмовляють дуже швидко і буквально «стрибають з теми на тему». Ось чому мені складно підтримувати таку розмову, навіть коли його предмет близький і цікавий.

12. Інтроверту складно виражати свої почуття

Мені не раз говорили про те, що виглядаю людиною без емоцій. Причому як в особистому житті, так і на роботі. Насправді це зовсім не так! Справа в тому, що я чомусь так звик завжди їх ховати, що не усвідомлюю, як важливо все ж час від часу відкриватися.

13. Іноді я хочу бути невидимим

Зізнаюся, що це бажання виникає у мене хоч раз у тиждень точно: стати абсолютно невидимим, заритися в якусь нірку, де ніхто не знайде і не побачить. Далеко не завжди. Але час від часу подібні думки виникають.

14. Я люблю бути наодинці з собою, але не люблю самотності

Той факт, що я люблю займатися чимось своїм наодинці, зовсім не означає, що я є фанатом самотності. Швидше навпаки: мені життєво необхідно спілкування з друзями й коханою людиною. Хоча, зізнаюся, знайомитися і зближуватися з ким-то завжди непросто.

15. Я щиро щасливий, коли мій партнер теж захоплений чимось своїм

Жити з інтровертом – досить непросто, визнаю. У зв'язку з тим, що йому досить часто необхідно усамітнення, з цим доводиться рахуватися. Добре, коли пара живе у великому будинку, а якщо в маленькій квартирці?

Тому найкращим варіантом є ситуація, коли інший партнер також захоплений чимось своїм і не чекає, що кохана людина завжди буде його розважати і веселити. Наприклад, він може чудово провести час зі своїми друзями, поки його партнер-інтроверт побуде вдома.

16. Я не засмучуюсь, коли хтось скасовує зустріч або побачення

Обставини іноді складаються так, що мої друзі або улюблені скасовують нашу зустріч через проблеми на роботі або зайнятості. Звичайно ж, я скажу: «Як шкода!», але насправді буду навіть трохи радий. Я реально дуже щасливий, коли випадає ще одна хвилинка самотності.

В той же час мені необхідно вимовити слова жалю, щоб люди не вирішили, що я радий від них позбутися. Це не так. Просто люблю бути наодинці і все тут. Хоча якщо зустріч відбувається, і ми все-таки йдемо кудись разом – чудово проводимо час.

17. Люблю глибоко і віддано

Я не самий красномовний співрозмовник і виглядаю досить закритим, але якщо б знали мої близькі і друзі, як люблю їх! І те, що не вмію гарно про це говорити, не означає, що не люблю глибоко і віддано.

Вони – найдорожче, що у мене є, сенс мого життя. Але я занадто занурююся в свої думки час від часу, бо може скластися враження, що це не так.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст