Психологія

Виховання в собі ментальної стійкості: Як долати нелегкі часи

Кращий метод навчання — відкрити істину самостійно, і відчути її на собі.
2.7к.

Для того, щоб бути успішним у своїй справі, ви потребуєте настільки великий ментальної стійкості, що, як вам здається, на неї здатен хіба що сам Геркулес. Але неважливо, які карти здає вам доля в особистому чи професійному житті — вам все одно потрібно виховати в собі достатню стійкість ментальну, щоб не тільки вижити, але і прийти до процвітання.

Я хочу поділитися з вами однією дуже особистою історією, але не тому, що я спрагу вашого співчуття або уваги. Ні, я хочу використати історію свого життя в якості інструменту і відправної точки, яка допоможе вам виховати в собі так потрібну вам ментальну стійкість.

Найважливіше ваша реакція на здані вам долею карти.

Все почалося з моєї раптової, природної вагітності двома ідентичними близнюками, яка пішла зовсім не так, як я очікувала. Коли я була на 26 тижні вагітності, у мене діагностували синдром пов'язаних близнюків», рідкісне і серйозне порушення вагітності, коли ідентичні близнюки ділять одну плаценту, що призводить до нерівномірності розподілу потоку крові між близнюками. Два тижні тому мене відправили на термінове «кесарів розтин», і мої дівчатка з'явилися на світ.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Тим часом за 10 років, проведених на «робочому фронті», ми з моїм чоловіком заснували свій власний бізнес, залучили венчурний капітал і перетворили його в процвітаюче і зростаюче підприємство. Незабаром після народження близнюків ми отримали чотири пропозиції по покупці нашої фірми. Враховуючи те, що відбувалося в нашому особистому житті, ми вирішили погодитися на придбання нашої фірми іншою компанією.

Те, що послідувало за цим, було і чудовим і спустошливою. Отже, ось чому мене навчили 180 днів у лікарні, дві операції на серці, 210 днів на штучному диханні, 300 днів штучного харчування і продаж моєї компанії.

Тренуйте ментальну мускулатуру, щоб справлятися з екстремальними ситуаціями.

Ось як проходила моя життя в той період. Приміром, у вівторок здоров'я моїх близнюків більш-менш стабільно, а купівля фірми проходить без особливих проблем. У середу лікарі кажуть мені, що всього за один місяць життя і при вазі близько кілограма мої близнюки встигли захворіти на пневмонію, і тепер їх потрібно лікувати ще й від цього. Незабаром після цього мені дзвонить чоловік, і огорошивает новиною про те, що з поглинанням фірми можуть виникнути проблеми, а це значить, ми можемо підвести наших співробітників, акціонерів і сім'ю. Деякі дні були настільки нестерпними, що мені хотілося кричати на весь голос.

Коли мені ставало гірше всього, я йшла в Центральний парк, який був на півдорозі між нашим будинком і лікарнею «Mount Sinai», в якій лежали мої дівчатка, вибирала затишне місце, сідала, закривала очі і просто глибоко дихала. Звичайно, ці медитації не виправляли моїй ситуації, але вони дозволяли мені хоч трохи заспокоїтися і віддихатися, коли мені здавалося, ніби мій світ розвалюється на частини.

В більшості випадків для того, щоб досягти успіху в діловому світі, вам потрібна дуже товста шкура — досить товста, щоб вистояти у всіх випробуваннях і стражданнях, які вам неминуче доведеться подолати на шляху до мети.

Так що ж ви можете зробити, щоб успішно протистояти негативним емоціям, які супроводжують всіх наших проблем? Якщо ви хочете з чого почати, то почніть з укріплення вашого тіла, розуму і духу.

У той період мого життя ключем до подолання негативних емоцій для мене стало регулярне харчування (навіть якщо я не відчувала апетиту), а моя щоденна 34-хвилинна прогулянка до лікарні була для мене справжнім ковтком свіжого повітря (як буквально, так і метафорично).

Робіть для себе все, що змушує вас почувати себе краще, чим би воно не було. Це допоможе вам виховати в собі ментальну стійкість, необхідну для того, щоб подолати найскладніші пороги і вири річки вашого життя.

Ментальна стійкість починається з внутрішнього діалогу.

«Чому я? Чому зараз? Це так нечесно! Ніяк не можу повірити, що це дійсно відбувається»... Ось яким був мій внутрішній діалог — спочатку. Але потім я зрозуміла, що мислення в подібному ключі стало для мене смертельною пасткою. Чим більше я прокручувала в голові ці думки, тим глибше мене затягував негативний вир, і цього не було ні кінця, ні краю.

Тоді я почала намагатися змінювати свій внутрішній діалог в потрібному мені напрямку, щоб виробити в собі внутрішню стійкість. Я казала собі: «Погані речі постійно трапляються навіть з хорошими людьми. Ну і що з того? Таке життя. Можливо, ти зможеш на цьому чомусь навчитися». Я нагадувала собі про це кожен раз, коли мені хотілося скаржитися всьому світу на несправедливість, і цей підхід допоміг мені стати набагато сильніше і міцніше, і зрости як особистість.

Ви повинні пам'ятати про те, що ваші думки контролюєте ви, і тільки ви. Саме ваші думки направляють ваші вчинки, що визначають, як і на що ви витрачаєте свій час — ваш найцінніший і непоправний ресурс. Так запитайте себе, яке дозвілля найкраще допоможе вам добитися бажаного або стати краще?

Не дозволяйте особистим емоціям впливати на ваше благополуччя, роблячи це здоровим способом.

У грудні 2017 року мені повідомили, що обидві мої 5-місячні дочки-близнюки потребують операції на серці. Першою була запланована операція Алії, і коли вони готували її до операції, я, з ноутбуком на колінах одночасно готувалася до термінового зборах ради директорів компанії, щоб обговорити отримані нами чотири пропозиції про покупку. Деякі з потенційних покупців надіслали нам листа про наміри, в яких було зазначено, що пропозиції закінчуються через 24 години. Це повинно було статися зараз, або ніколи.

Коли перед самою зустріччю ради директорів, Алію вкотили в операційну, я сказала собі, що я поставлю свої особисті почуття «на паузу», проведу нараду на найвищому рівні, і повернуся до доньки відразу ж, як закінчу. Крім того, я дала знати раді директорів, з якими життєвими обставинами мені довелося зіткнутися. Те, що я нічого не приховувала і була чесною і відкритою, дало мені досить хоробрості і сили волі, щоб не зламатися. Це був один з найбільш складних життєвих періодів для моєї родини і нашого бізнесу, але ментальна стійкість допомогла нам подолати. Те ж саме вона може зробити для вас.

Хоча я і не вірю, що наша особиста і професійна життя можуть бути абсолютно окремими одне від одного, ми повинні виховати в собі достатню силу волі, щоб не дозволяти сильним емоціям впливати на професійну діяльність і ефективно рухатися вперед, незважаючи ні на що. Лише так ви можете стати справді великим лідером. На те, щоб навчитися це робити, може піти чимало часу, але будьте терплячі до себе, і продовжуйте намагатися.

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст