Психологія

5 причин перестати критикувати себе і полюбити такими, які ви є

Настав час стерти з пам'яті все, що заважає вам бути щасливими сьогодні. Любити себе. Пишатися собою. Прийняти себе.
2.5к.

Ви багато бачили і багато пережили. Настав час прийняти і полюбити себе. Усвідомити, що заслуговуєте поваги.

«Випросталась і усвідомте, хто ви. Людина, яка вище за всіх обставин та перешкод. Дитя Бога. Випряміться і згадайте про це», –
Майя Энджелоу.

Життя не балувало вас. Але ви мужньо перенесли всі і не зламалися. Пережили все: розчарування і розбите серце, тривоги і переживання, несправедливу критику та звинувачення. Все це заради того, щоб бути там, де ви є. Такими, якими ви є.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Звичайно, ніщо не проходить безслідно. Кожна рана, нанесена вам, залишила шрам в душі. Ви всі пам'ятаєте, а багато – досі ще саднить. І це дуже погано. Тому що спогади про минуле не дозволяє вам розгледіти головне – те, що ви все ж перемогли.

Настав час стерти з пам'яті все, що заважає вам бути щасливими сьогодні. Любити себе. Пишатися собою. Прийняти себе.

Ось 5 причин, чому ви повинні полюбити себе і залишити все погане позаду.

1. Тільки ви знаєте, скільки пережили і через що пройшли

Життя перевіряла вас на міцність не рік і не два – з самої ранньої юності. Багатьом з нас доводиться несолодко в школі. Багато хто до цих пір із здриганням згадують свої невдалі романи, обман і зрада близьких і рідних, як здавалося, людей.

Але всі ці випробування і те, як ви з ними справлялися, зробили вас такими, які ви є сьогодні. Ви стали сильнішими, ви стали мудрішими.

Тепер ви розумієте, що не все так однозначно в нашому житті. І найлегше приклеїти комусь ярлик і зробити поспішний висновок. Але якщо заглянути людині в душу – там цілий світ. Тому ви з розумінням і повагою ставтеся до інших людей, не шкодуєте доброго слова або посмішки для них.

Так що ж заважає точно так само ставитися до себе? Полюбіть в собі людини, яка мужньо подолав усі випробування і вийшов переможцем. Будьте ласкаві до себе. Будьте поблажливі. Ви це заслужили.

2. Ваше дитинство було нелегким, тому ви навчилися покладатися лише на себе

До кого біжать діти, коли їм страшно, боляче і потрібна підтримка? До батьків. На жаль, це привілей, який дається далеко не всім. Багатьом дітям у силу різних причин просто не до кого звертатися за підтримкою. Не від кого чекати теплого слова похвали. Тому їм довелося навчитися справлятися з усім самостійно. Похвалити себе, що так добре виступили на шкільному вечорі, пишатися відмінними оцінками, потай змахуючи сльозу, що цього так ніхто і не помітив.

Ви так довго чекали в дитинстві батьківського схвалення, що, врешті-решт, стали покладатися тільки на себе. Сьогодні ваш перший помічник і друг – це ви. Тому бережіть себе і любите, адже, повторимося – ви у себе одні.

Читайте також: 10 речей, відпустивши які, я стала вільною

3. Оцінні судження інших людей не мають ніякого відношення до вас

Вам чимало довелося сьорбнути. Люди засуджували, приклеювали якісь ярлики, часто, не знаючи про вас взагалі нічого. Вас критикували за те, що не виправдовували чиїхось надій, за те, що намагалися бути собою, відмовлялися прогинатися...

Ці примари минулого все ще переслідують вас. Тому пам'ятайте: кожен раз, коли ви думаєте, що недостатньо хороші або не заслуговуєте кращого, це ваш розум відображає голоси оточуючих людей. Не слухайте їх. Це не про вас – це про тих людей.

Ви, і тільки ви знаєте, чого стоїте, і якими є насправді. І тільки ви маєте право судити себе або давати оцінку вчинкам і словам.

4. Чекати визнання від тих, хто вас не цінує, наївно

Чужі слова і критика буквально спустошили вас. Ваша ідентичність стала прямо залежати від того, що скажуть чи подумають інші люди. Ви живете, постійно озираючись на когось: «Ну... як я?»

Розум так влаштований, що він легко вірить всьому, що про вас говорять. Але, погодьтеся, це ж смішно. Насправді цим людям немає ніякого діла до вас, вони кидають якісь слова, фрази, що не мають абсолютно ніякого раціонального сенсу. Як кажуть: «Лише б сказати!» Тепер розумієте, наскільки нерозумно звіряти годинник свого життя з їх оцінками?

Вам ніхто не потрібен для того, щоб поважати і цінувати себе. Ви пройшли через всі свої випробування і самі вправі вирішувати, чого стоїте, а не чекати підтвердження ззовні.

5. У вас своя правда, і ніхто краще вас не знає, яка вона

Якщо вас не цінують, не поважають – це їх проблеми. У вас своя правда, і ви не зобов'язані виправдовуватися або вибачатися.

Кожен раз, коли хтось намагається навчити вас жити, нав'язати свою «правду», нагадайте собі, що відвоювали право бути собою. Ви заслуговуєте мати свою правду, як і всі інші. Якщо будете стояти на своєму, вас ніхто і ніщо ніколи не зломить.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст