Психологія

Справжні і фальшиві люди: 10 способів розпізнати різницю

Наші життя надто коротке, щоб витрачати їх на фальшивих людей!
11.6к.

Відчуваєте співрозмовника якусь ваду? Не впевнені, чи справді такий добрий, чесний і відкритий, яким хоче здаватися? Фальшиві люди можуть дуже сильно схожим на щирих, але насправді розпізнати різницю не так вже й складно, потрібно лише знати, як це робити.

Хоча справжні і фальшиві люди часто роблять подібні вчинки — приміром, допомагають тим, хто цього потребує, або, скажімо, підбадьорюють впали духом людей — але у фальшивих людей за всіма цими вчинками стоїть якась прихована (і наскрізь егоїстична) підґрунтя. Коли хтось робить щось хороше для оточуючих в надії отримати щось натомість (будь то компліменти, популярність або щось ще), будьте впевнені — перед вами людина-фальшивка.

Фальшиві люди тому й фальшиві, що всі їх взаємодію з оточуючим світом і людьми наскрізь штучне і часто лицемірне. У більшості випадків вони цікавляться лише власним добробутом, навіть якщо вони приховують це прагнення за показним альтруїзмом (просто тому, що він увійшов в моду).

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Справжні люди вірні собі. Якщо вони щось роблять, то роблять тому, що хочуть цього, і вважають це правильним, а не тому, що «повинні». А ще їм дійсно подобається допомагати іншим людям. До того ж якщо людина прагне завжди і у всьому бути справжнім, це для нього більш ніж окупається — ми інстинктивно відчуваємо, що такі люди заслуговують нашого часу і уваги.

Правда, бути справжньою людиною непросто. Щоб бути вірними самим собі, ми повинні полюбити самих себе, і навчитися комфортно існувати у власній шкурі. І для багатьох з нас на те, щоб цього добитися, йде чимало часу.

А що ж натомість роблять фальшиві люди?

5 речей, властивих людям фальшивим

1. Вони догоджають оточуючим.

Часто може здатися, що у фальшивого людини зовсім немає переконань, які він був би готовий відстоювати — настільки такі люди намагаються всім догодити. Проте, намагаючись догодити всім підряд, вони неминуче підводять багатьох людей, тому що неможливо стримати два діаметрально протилежних обіцянки.

2. Вони часто скасовують спільні плани.

Одним з чітких ознак того, що людина, з яким ви маєте справу — фальшивка, є його необов'язковість. Домовившись з ним кудись сходити при першій можливості, ви не маєте ніякої впевненості в тому, що ця обіцянка буде виконана. І неважливо, «забуде» він запросити вас зовсім, або скасує ваші спільні плани в останню хвилину. Швидше за все, він це зробив тому, що занадто намагається догодити комусь іншому, від кого він може отримати значно більшу вигоду, ніж від вас.

3. Вони обговорюють вас і розпускають чутки за вашою спиною.

Ця риса фальшивих людей, мабуть, дратує найбільше. Коли вони поруч з вами, то можуть зображати з себе кращих друзів і клястися у вічній дружбі, але варто їм втратити вас з виду, і ви перетворюєтеся для них ніщо. І заради того, щоб вразити кого-то, вони цілком можуть зобразити вас в максимально чорному світлі, якщо вважають, що їм це допоможе.

4. Вони ніколи відкрито ні на кого не зляться.

Знаєте, хто найчастіше злиться? Справжні люди, ось хто! Якщо ви зустрінете когось, хто стверджує, що він ніколи ні на кого не сердиться, і його ніщо не дратує, то знайте — це фальшивка. Кожного з нас хтось так дратує, і всі ми на щось, та сердимося, лише деякі з нас приховують цю злість і роздратування за фальшивою маскою.

5. Вони випаровуються саме тоді, коли потрібні вам.

Вам потрібна допомога з переїздом? Ви проходите через хворобливе розставання з коханою людиною? Як тільки вам дійсно знадобиться допомога людини-фальшивки, ви з подивом виявите, що він зник, хоча запевняв, що на нього можна покластися. Але варто вам дійсно попросити його про допомогу, як тільки ви його й бачили. А часом ви навіть запитати не встигаєте.

Читайте також: 3 психологічні ігри токсичних людей

Як зрозуміти, чи справжній перед вами людина

Деякі фальшиві люди прикидаються настільки майстерно, що вам буває непросто зрозуміти, чи дійсно перед нами доброзичливий і хороший чоловік, або ж він просто прикидається таким, тому що хоче від вас щось отримати.

Так, в цьому світі багато егоїстичних і несправжній людей, але, повірте, справжніх все-таки більше. І ось як ви можете зрозуміти, що перед вами — один з них:

1. У справжніх людей мало близьких друзів

Ті, хто завжди залишається вірним собі, знають, що вони не можуть догодити всім і сподобатися всім, як не старайся. Вони не будуть дружити з десятками людей, зате ті деякі друзі, що у них є — це справжні друзі, заради яких вони готові піти на все.

2. Вони обов'язкові

Коли справжній, непідробний людина складає з вами якісь плани — скажімо, піти з вами в похід — він неодмінно з'явиться у призначений час, навіть якщо небо впаде на землю. Такі люди не скасовують все в останню хвилину, і не будуть примушувати вас чекати в призначеному місці побачення, на яке вони вирішили не йти. Їм подобається ваше товариство.

3. Вони захоплюються іншими людьми

Справжні люди не брешуть. Замість цього вони щиро захоплюються позитивними якостями, які бачать в оточуючих людях. Якщо вони і обговорюють когось без його присутності, то говорять про позитив, а не негатив, і люблять ділитися хорошими новинами.

4. Вони зляться, їм буває боляче

Справжні люди і відчувають по-справжньому. Вони не збираються присмачувати цукром гірку правду і робити хорошу міну при поганій грі, вдаючи, ніби нічого не відбувається. А ще вони не приховують своїх пристрастей. Вони вкладають в те, до чого вони відчувають справжню пристрасть, і час, і енергію, і вони не приховують цього.

5. Вони завжди будуть поруч, якщо вони вам потрібні

Якщо вам боляче, справжні люди розділять з вами цей біль. Вони ні за що не залишать вас на самоті, щоб ви не відчули себе нікому не потрібними. Ви завжди можете на них покластися, і якщо з вами щось трапиться, чи вам знадобиться допомога, вони будуть поруч.

Дійсно фальшиві люди шкодять вашому здоров'ю?

Так, звичайно, фальшиві люди можуть страшенно дратувати, але чи справді вони здатні завдати істотної шкоди здоров'ю? Так, на жаль.

Коли ми вступаємо з ким-то в дружні чи романтичні стосунки, ми вкладаємо в них масу часу і енергії, і коли виявляється, що об'єктом цього була фальшивка і пустушка, нам стає від цього дуже боляче. Але... справа не тільки в цьому.

Результати багатьох досліджень доводять, що між нашими відносинами і благополуччям існує прямий зв'язок. Коли соціальні взаємини виявляються токсичними або однобічними, ми починаємо відчувати себе гірше. Так що сила і спрямованість зв'язків з іншими людьми дійсно має значення.

І що ж це значить?

У загальному і цілому, якщо у вас є 20 людей, яких ви називаєте друзями, але при цьому ніхто з них не погодиться приїхати за вами, якщо машина зламалася посеред траси, то всі ці нібито «дружні» відносини на перевірку не стоять практично нічого.

Але якщо у вас лише двоє друзів, зате вони готові прийти на допомогу у будь-який час дня і ночі, якщо ви про це попросите, ваша зв'язок з ними по-справжньому міцна і сильна. І вона допомагає вам відчувати себе справжніми і повноцінними особистостями, що досить позитивно впливає на ваше здоров'я.

Чому люди надягають фальшиві маски?

У цього може бути безліч причин. Вони можуть це робити...

  • Тому, що вони незадоволені самими собою
  • Тому, що вони хочуть відчути себе краще
  • Тому, що вони хочуть, щоб люди йшли за ними
  • Тому, що вони хочуть отримати владу над оточуючими
  • Тому, що їм не подобається життя, яким вони живуть

Неважливо, з якої причини хтось показує вам фальшиву маску. Головне, що він, якщо тільки він не виправиться, зовсім не варто вашого часу. Краще витратити його на справжній людей — людей, які дійсно можуть стати вам справжніми друзями.

Читайте також: Чому люди відповідають злом на добро – мудра історія

Є цілих 10 надійних ознак, що вказують на те, справжній перед вами людина, або ж він носить маску. Як би фальшиві люди не намагалися прикинутися справжніми, ці ознаки неодмінно їх видадуть:

1. Вони занадто зарозумілі.

Думаю, ця ознака зовсім не стане для вас сюрпризом. Так, фальшиві люди занадто зарозумілі. Вони вважають, що краще всіх інших, і люблять хвалитися. Так що якщо серед ваших друзів є хтось, хто постійно намагається заволодіти загальною увагою, розповідаючи про свої досягнення, навіть якщо вони не дуже значні, шанси на те, що це людина-фальшивка, дуже великі.

2. Вони манипулятивны.

Фальшиві люди володіють свого роду «ментальністю натовпу». Вони маніпулюють усіма, хто потрапляє їм під руку, і хочуть, щоб всі навколишні вірили в те ж, що і вони. Щоб цього досягти, вони звертаються до емоцій оточуючих. Іноді заради цього вони збиваються докупи за якийсь нагальною проблемою, щоб на хвилі інтересу до неї вирішити власні проблеми і заробити популярність.

3. У них проблеми з емоціями.

У фальшивих людей величезні проблеми з емоціями. Більшу частину часу вони просто вважають їх марною тратою часу. Мовляв, якщо вони не дають їм ніякої переваги, то й навіщо вони взагалі.

Так, час від часу вони майстерно зображують «потрібні» емоції, щоб домогтися бажаного від конкретних людей і отримати більше послідовників — але і тільки. Їх емоції скупі і штучні, і якщо ви звернетеся до них за емоційною підтримкою, навряд чи отримаєте те, на що розраховували.

4. Вони засуджують вас.

Можливо, серед ваших друзів є хтось, хто постійно вдає з себе ідеал і постійно засуджує вас за все, навіть самі крихітні огріхи? Ну так от, це — людина-фальшивка. В дуже багатьох випадках фальшиві люди виявляються настільки невпевненими в собі, що намагаються компенсувати це лютою захистом своєї точки зору. Вони вважають, що якщо ви не вірите в те ж, що й вони, то ви помиляєтеся. І, щоб якось відсторонитися від власної невпевненості, вони з усім запалом починають засуджувати вас.

Природно, що ця позиція судді, повчальним тоном читає вирок, викликає неприємні відчуття. Вони використовують подібну поведінку для того, щоб виділити себе з натовпу. Так як для фальшивих людей дуже важливо пестити і плекати власне его, вони вважають, що, якщо вас будуть втоптувати в бруд, то на вашому тлі вони будуть виглядати краще, і тому вся їхня енергія спрямована саме на це.

5. Їх гумор їдець і токсичний.

Хоча вони цілком здатні натягнути на обличчя милу посмішку і говорити правильні речі, коли справа доходить до гумору, він явно показує, наскільки фальшивою є їх маска — надто вже він їдець і токсичний. Багато людей намагаються прикрити їдким і саркастичним гумором той сором, який вони відчувають щодо себе самих.

Так як фальшиві люди незадоволені своїми справжніми особистостями, вони ховаються за ворожим гумором в надії відчути себе краще. Ну а коли виходять від них хвилі сарказму починають вас дратувати, вони роблять вигляд, ніби все це дрібниця, не варта уваги. Або кажуть, що ви сприймаєте все занадто близько до серця. Не забувайте — вони не витрачають час на емоції, і те, що ви почули з їх вуст — зовсім не доброзичливий гумор.

6. Вони непослідовні.

Це люди, що переходять від однієї ідеї до іншої зі швидкістю мавпи, перепрыгивающей з гілки на гілку.

Ті з ваших друзів, яким бракує послідовності, і які не можуть сидіти спокійно на одному місці, роблять це тому, що не хочуть визнавати свою справжню особистість і покликання. Вони наскрізь фальшиві, і їм все одно, що вони раз за разом підводять людей, що вирішили їм допомогти.

7. Вони не вчаться на своїх помилках.

Фальшиві люди зовсім не непомильні (як і всі ми), але вони вважають себе такими. І коли вони роблять помилку, то ні за що її не визнають. А якщо й визнають, користі від цього небагато, адже вони все одно нічому не навчаться.

Справжні люди визнають свої помилки, виправляє їх, і в процесі вчаться всьому, чого можна. Фальшиві ж люди в кращому випадку роблять вигляд, що ніякої помилки не було.

8. Їх очікування завищені і нереалістичні.

На додачу до того, що вони прагнуть принизити і втоптати в бруд всіх оточуючих, вони ще й «славляться» нереалістичними очікуваннями щодо друзів та колег, так і самих себе. Вони очікують, що заради них люди повинні в будь-який момент залишати всі свої справи і допомагати їм, але ні за що не зроблять того ж самого для них.

Більше того, вони щиро впевнені, що заслуговують всього самого кращого, і хочуть отримати будь — якою ціною. Фальшивим людям властиво постійно купувати все нові і нові дорогі речі, причому навіть тоді, коли їм це не по кишені. Вони хочуть показати всім, наскільки вони успішні, і вважають, що простіше всього це зробити за допомогою майна.

9. Вони завжди вимагають до себе підвищеної уваги.

Такі люди хочуть бути зіркою будь-якого шоу, і їм все одно, чия це шоу спочатку. Вони вимагають до себе неподільного уваги оточуючих, і вважають, що заслуговують його.

Вони хочуть, щоб їх помічали, і вбирають в себе чужу похвалу, немов губка. На жаль, вони воліють домагатися цього уваги, йдучи напролом. Їм все одно, скільки ніг вони віддавлять в процесі.

10. Вони не поважають ваші кордону.

Можливо, це самий серйозний ознака людей-фальшивок. Вони не поважають межі вашого особистого простору — так і будь-які інші кордони теж, якщо вже на те пішло.

Але варто вам заговорити з ними про це, як вони відмахуються від вас, як від набридливої мухи. У вас проблеми, і ви хочете побути наодинці з собою, розібратися в тому, що трапилося? Пфф, це все дрібниці, а от у них справжня проблема, так що годі скніти і жваво починайте їм допомагати.

Межі особистого простору не значать для них абсолютно нічого... якщо їх встановили не вони.

Будьте справжніми, і залучайте до себе справжніх людей

Як правило, фальшиві люди шукають тих, хто буде слідувати за ними, або тих, кого легко контролювати, і кращий спосіб очистити своє життя від таких людей — не належатиме до їхнього числа.

Як говорить Руда Ианде, «Наш світ сповнений фальшивого досконалості і щастя, але він жадає автентичності». Саме будучи справжніми, а не фальшивими людьми ви зможете сформувати з оточуючими міцні і справжні зв'язку, які приведуть вас до щасливого і здорового життя.

Наші життя надто коротке, щоб витрачати їх на фальшивих людей. Будьте самі собою, будьте справжніми, і ви залучите в своє життя таких же справжніх людей, тому що подібне тягнеться до подібного.

author avatar
Віталій Христюк
Віталій — видатний перекладач, редактор та автор статей, чия робота характеризується не тільки високим професіоналізмом, але і глибокою ерудицією. Його знання охоплюють широкий спектр тем і областей, що дозволяє йому створювати тексти, насичені інформацією, глибокими знаннями і унікальними інсайтами.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст