Психологія

Якщо можете чесно відповісти «так» на ці 7 питань, то рівень вашого EQ вище, ніж ви думаєте

Простий спосіб визначити, наскільки розвинений ваш емоційний інтелект.
11.4к.

Одне я знаю точно – там, де працюють люди, драма неминуча. Слова і дії завжди будуть отримувати неправильну інтерпретацію, его будуть заважати один одному, а люди незмінно будуть приходити до неправильних висновків.

Як би те ні було, але якщо ваша робота вимагає тісного контакту з іншими людьми (особливе з тими, то вам неприємний), то наявність високого рівня емоційного інтелекту (EQ) здорово допомагає уникати головного болю.

Люди з розвиненим емоційним інтелектом використовують свою самосвідомість як перевага для оцінювання ситуації, прийняття чужої точки зору, утримання від критики, обробки даних і стримування необдуманих реакцій. Іноді це означає просто промовчати. Так, якщо ви раціонально обміркуєте обставини, що склалися, не вдаючись до драматизму, то в кінцевому підсумку зможете прийти до іншого і, можливо, більш здоровому рішенням.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Людина, що демонструє високий рівень емоційного інтелекту, володіє навичками бачити картину в цілому і одночасно дві сторони проблеми. Це здатність перейнятися чужими почуттями, щоб розглянути можливість отримання іншого результату. А тут вже не обійтися без емпатії.

Психолог і письменник Деніел Гоулман каже:

«Якщо ви не здатні керувати своїми тривожними емоціями, якщо не вмієте співчувати і заводити нормальні стосунки, тоді ваші розумові здібності не мають ніякого значення, бо далеко вам не просунутися».

Ось чому люди, що володіють розвиненим емоційним інтелектом, так активно підтримують зв'язок зі своїм справжнім «я», особливо у відносинах з оточуючими. Вони говорять від усього серця, не ховаючись за маскою.

А в емоційно напруженій ситуації вони завжди перші, хто візьме відповідальність на себе, якщо помилка була допущена ними. Вони є взірцем цілісності та автентичності, допомагаючи своїм знайомим і співробітникам, теж допустили помилку, налаштуватися і ризикнути відкрито зізнатися: «Я облажався».

7 питань для визначення рівня EQ

Отже, з чого потрібно починати розвиток свого емоційного інтелекту? Це досить висока планка, тому для початку радимо відповісти на питання, засновані на результатах вашого самоаналізу.

Щоб перевірити, чи є ви людиною з високим EQ, дайте відповідь на наступні питання:

1. Чи завжди ви усвідомлюєте свої почуття і розумієте причину їх появи?

2. Чи ви усвідомлюєте свої кордони, сліпі зони і області для росту?

3. Чи Можете ви швидко відновитися після зіткнення зі стресовими емоціями і конфліктними ситуаціями?

4. Здатні ви зрозуміти або відчути те, що відчуває інша людина, поставивши себе на його місце?

5. Чи ви Живете з позитивним світоглядом та за принципом наполовину повної склянки?

6. Вас влаштовує те, ким ви є, якщо при цьому ніхто не потурає вашому его?

7. Здатні ви пробачити і забути чуже зрада, продовживши жити далі?

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст