Відносини

Три компліменту, після яких від чоловіка потрібно бігти

І краще бігти без оглядки...
1.8к.

Жодній жінці не прийде в голову відразу шукати в комплименте підступ.

Саме тому перед компліментом — відвертою образою ми беззахисні. Це як пригостити нас медом, спробувавши який ми раптово мовою відчутний присмак дьогтю. «Як же так? Чому мед не солодкий. Він зіпсований? А навіщо пригостили?», — ми здивуємося.

Ось і почувши деякі чоловічі компліменти ми часом в перші миті навіть не розуміємо, що нас насправді просто вишукано образили. Нас обдурили. Нам сказали не приємність, а відверту гидота!

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

І ми не тільки збентежені цією гидотою, ми ще і в замішанні спочатку: «Як реагувати на почуте? Адже начебто чоловік так мило посміхався нам, вимовляючи цю фразу. Може, він не хотів образити, просто незграбний?» — ми намагаємося його виправдати.

Але дорослий чоловік, вимовляючи гидоту, завуальовану під комплімент, прекрасно розуміє, знає, що говорить гидоту. Прекрасно віддає собі звіт, що в даний момент він не в коханні зізнається, а демонструє жінці:

  • зневага:
  • неповага;
  • свою над нею зверхність.

І йому забавно бачити реакцію жінки, він як кіт спостерігає за мишкою, яка ще намагається повернути ситуацію на свою сторону, ще сподівається, але він, кіт, знає, що все скінчено і бавиться її наївністю, впивається її стражданням і по суті безпорадними спробами врятуватися.

Отже, що ж це за компліменти?

  1. «Моя — ломова коня», — задоволено посміхаючись, хвалиться чоловік другу, колезі, односельцю своєю дружиною, в присутності тієї самої дружини, навіть по-хазяйськи, може бути, обіймаючи її.

Що не так? Начебто чоловік визнає, що його жінка трудяга, у неї все в руках горить.

Визнає. А ще йому подобається сидіти на шиї у цій ломова коня, поки вона надривається, обслуговуючи його і дітей. І головне, у жінки, яка почула таке, немає навіть надії на те, що чоловік зміниться, що він почне піклуватися, стане їй опорою.

Такий комплімент — не визнання заслуг, не похвала, а вказівка на місце прислуги і натяк: перестанеш бути тяглової конем — знайду іншу.

А жінка? А жінка слухає і задоволено посміхається: як же чоловік похвалив.

А насправді цією своєю посмішкою «ставить підпис» під правилами гри, встановленими її чоловіком. Правилами, які ніколи не зміняться. Значить, вік їй цієї конем ламатися.

  1. «Моя крокодилица», «Мій бегемотик» або щось в цьому дусі вигукує нерідко чоловік в компанії, а іноді і в більш широкій аудиторії.

Ось моя перша реакція на подібне було б підійти і дати «коханому» ляпас, прямо при всіх відважити, як «попросив», а потім від нього піти. А далі в сторону такого експонату, який називає себе чоловіком не те що голову, навіть погляд не звертати.

Не чоловік-той, хто подібне здатний про свою жінку вимовити! Це як треба опуститися, щоб про жінку, з якою живеш, яку всім, як свою уявляєш, так говорити, так її називати!

Кохання? Миле воркування? Домашні прізвиська? Не бреши! Це неповага! Це приниження жінки! Це хамство! І більше нічого.

Але скажіть, хто-небудь з жінок відважив чоловікові те, що він заслуговує? Ну, хоча б обурився? Ви таких знаєте? Я ні. Посміхаються, Очі в підлогу опускають. Видно, що прикро, що неприємно, але...проковтують. Заради чого? Не знаю. У кожного, напевно, своя причина. Гроші, любов, залежне становище...

Але якщо чоловік хоч один раз публічно або наодинці жінці так сказав, на його повагу вона може не сподіватися. Ну, не говорить так той, хто жінку поважає, цінує і любить, для кого жінка — особистість. Так навіть кішці або собаці хороший хазяїн не каже.

Якщо чоловік так жінці сказав, вона повинна розуміти, що її місце на килимку біля дверей, навіть якщо поки їй дозволили посидіти в гарному кріслі.

  1. «Моя дружина дуже хороша жінка, правда, не красуня» або «Ти дуже гарна дружина, справжня, правда, не красуня. Але ти те, що я шукав»

Начебто добре сказав, так? Похвалив. Помітив, що хороша дружина, що таку шукав. А звідки ж гіркоту у жінки? Що не красуня? Так адже начебто чесно сказав, дзеркало це теж їй кожен раз підтверджує.

І ось стоїть вона сумна. І хоче потішитися, а не може. Боляче від чогось. А від чого, навіть собі, бідолаха, пояснити не може.

А боляче тому, що чоловік не любить. І жінка це відчула, серцем зрозуміла. Той, хто любить, для кого жінка єдина і неповторна, для кого вона — повітря, вода, життя ніколи не засумнівається в її красі, навіть якщо їй дзеркало і подруги будуть твердити протилежне. Чому? Тому що той, хто любить, він просто любить, любить те, що бачить, і воно для нього чудово, саме для нього.

А такий комплімент жінці — завуальоване зізнання: «Я тебе не люблю» «Є краще», «Я тебе постійно порівнюю, часто багато в чому не на твою користь», тільки не таке відверте і тому дуже болісне. Начебто, з одного боку, надія на почуття чоловіка у жінки є, а з іншого — гірке розуміння в глибині душі, що надія-то порожня.

За матеріалами: «Психологиня» жіноча психологія

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст