Відносини

Чому чоловіки не поспішають одружуватися

Квартирне питання зіпсувало лицарів...
1.2к.

Не потрібно залишатися поруч з тими, хто свою зручність, жадібність і нелюбов прикриває якимись там страхами...

...Днями я потрапила в заміс. Іншого слова для цього спору і з'ясування всієї правди життя у мене немає. Натуральний заміс з з'ясуваннями самого головного питання для жінок.

В замісі брало участь 9 чоловіків.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Два з них в розлученні. Два офіційно одружені. Один — жінконенависник вищої категорії (образа минулого залишила незгладимий відбиток. Тут вже, вибачте, се-ля-ві). Четверо затишно влаштувалися в цивільному шлюбі, де за ними стрибають з опахалами, виконують всі бажання, заглядають в рот і інші бонуси таких «серйозних відносин». Доводять жінки, так би мовити, свою профпридатність для майбутнього.

Чому вище я «серйозні стосунки» в лапки внесла? Та тому що з серйозного там тільки ставлення жінки. Чоловік у цивільному шлюбі таким не вважається.

Бо яка серйозність може бути в тому, що людина чудово влаштувався до тієї пори, поки все добре і йому подобається? Сидить такий чоловік і придивляється, придивляється, аналізує, порівнює і звіряє. Прямо як цар на троні.

Що таке шлюб? Це документально оформлене прийняття відповідальності чоловіка за свою сім'ю. Дорослішання.

ЗАГС — це трансформаційний коридор, пройшовши через який молода людина перетворюється в справжнього чоловіка. Цей документ робить з нього дорослої людини, а не філософа диванного з біноклем і лупою в руках.

У чому полягав заміс... Неодружений молодий чоловік (ну як молодий, за 35 рочків вже дуже сильно засмутився через те, що його кохана дівчина помахала йому рукою. Це через 7 років спільного проживання! Бач, якась бридка гадина!

Природно, всі накинулися давати поради, хто на що здатний. Одні рекомендували використовувати ігнор. Нехай, мовляв, побачить, кого втратила. Інші — зрадіти чудесного звільнення. Треті (які одружені) — припинити бути не зрозумій ким, а знайти її, раз так страждає людина, але не просто поговорити, а зробити пропозицію і перейти на інший рівень.

Я була з ними солідарна. Бо сенс їй повертатися в чергове нікуди? Вона від цього і пішла, тому що втомилася.

І з цього моменту почався той самий суперзамес.

Тривав він години дві, не менше.

Червоною ниткою було те, що одружується офіційно — це старий і нікому не потрібний. Але, докопавшись до самої суті, сплив самий безглуздий факт — вона відрубає півквартири!

Одружені сміявся в голос, бо знають секрет: чим серйозніше відносини і вище відповідальність, тим ти як чоловік стаєш сильнішим, тобі вже не можна валятися на дивані і радіти чіпсам. Треба орати. А на ці потреби і приходять гроші. Природно, якщо жінка поруч любить, підтримує і ділиться енергією, а чоловік дружить з головою і своїм вибором.

Розведені (в цей раз адекватні попалися) повідомили, що нормальний мужик навіть не буде морочити голову якоюсь жалюгідною половиною квартири. Встане в разі чого і піде в одних трусах, залишивши дружині та дитині місце для життя. Та ще візьме фінансову відповідальність за необхідності. Бо вони чоловіки чи хто?!

Але ось ця чудова п'ятірка з чотирьох цивільних чоловіків і ненависника всіх і вся стояли на смерть. Вони билися і билися, репетували і бризкали слиною. Було весело, треба відзначити.

— Хлопців, ви зрозумійте, — кажу я, — коли людина спочатку думає про свою нещасливу полквартире, яку хтось там відрубає, — це ж про те, що ви не любите людину, а просто зручно влаштувалися. Ті, хто одружуються з почуттям, вони думають про те, що попереду сім'я, примноження всього, будівництво будинку, дача, кіт і три собаки (може навпаки), діти. Вони впевнені, що це залишиться їм і їхнім онукам потім. У них в голові навіть немає цих полквартир ваших. Розумієте?

Одружені і розведені тиснули мені руки і навіть збиралися скинутися на пам'ятник при житті за такі слова.

Чудова п'ятірка стала багряного кольору і продовжувала несамовито кричати, корчитися в судомах і приводити в приклад випадки з життя, де бідного чоловіка залишили з носом.

При цьому їх не хвилювало, що жінка була з дітьми, їй треба було десь продовжувати їх виховувати і утримувати.

Головне, що оттяпано півквартири. Жах. Трагедія. Подія століття.

До речі, наші приклади, коли жінки йшли перехрестившись, залишаючи все чоловікові, аби його більше не бачити, — не спрацьовували. Все одно аргумент про півквартири був ключовим.

Так це дріб'язково, звичайно. Так кволенько і тьмяно, якщо чесно. Начебто стоїть перед тобою дорослий чоловік, а в голові у нього жалюгідні квадратні метри і страх, що його хочуть використати, народити йому дітей, провести з ним багато років тільки для того, щоб забрати півквартири.

На питання: «А чого ти сім років робив, коли вона поруч була? Чому не одружився, а тепер страждаєш? Адже ти теж, виходить, ділова ковбаса, яка тільки про себе дбав про свій комфорт і цієї дурної полквартире? Тобі не здається, що ціна життя і почуттів, сил і часу, набагато важливіше, ніж 20 квадратів, які при бажанні гідний чоловік цілком здатний заробити? Це дорожче твого обману під соусом, що одружуватися не модно і зовсім не обов'язково?!»

Тиша. Обидка в голосі.

Відповідь: «Ну я ж повинен був зрозуміти, що це саме мій чоловік! Плюс, а раптом вона відрубає півквартири. Ось зараз би адже оттяпала!»

7 років на те, щоб зрозуміти, твоя це людина або не твій?

Вибачте, звичайно, але це нонсенс.

Я, одружені і розведені втомилися від замісу, а потім і зовсім пораділи за ту, яка пішла. Правильно зробила. Раніше треба було!

Та, яка спочатку заточена на півквартири, видно за кілометр. Робота над собою, спостереження за почуттями, об'єктивність і адекватність запросто позбавлять розумного чоловіка від такої персони в перший же день. Але куди вже там... Таке не пояснити тим, хто просто боїться зізнатися, що живе з нелюбою жінкою заради зручності, а не справжньої сім'ї.

Нема чого залишатися поруч з тими, хто свою зручність, жадібність і нелюбов прикриває якимись там страхами втрат півквартири, не думаючи про живу людину.

За матеріалами: Просто Лю

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст