Відносини

3 єврейських анекдоту про сімейне життя, які допомагають відпустити образу

Людина живе нещасної життям не тому, що у нього все погано. А тому, що в інших краще, ніж у нього...
3.9к.

Найчастіше людина живе нещасної життям не тому, що у нього все погано. А тому, що в інших краще, ніж у нього. І грошей більше, і кар'єра солідніше, і дружина красивіше, і діти слухнянішими. Чужі проблеми здаються дурницями на тлі своїх власних: їх можна швидко і вправно вирішити. Свої ж доведеться нести на спині, як важкий хрест.

Насправді ж життя рідко кого обирає своїм улюбленцем — щоб у однієї людини було все, що він забажає і за це йому нічого не було — сюжет з розряду фантастичних. У кожного своя мука.

Головне-це не втрачати оптимістичного, бадьорого настрою. Дивитися навіть на самі каверзні ситуації з гумором, не ускладнювати собі життя і не винищувати нерви тривогами і побоюваннями.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Хто в домі головний

Боря прибігає зі школи весь радісний такий, його зустрічає капітальна єврейська мама в натуральну величину.
— Мама, я роль отримав в шкільному спектаклі!
— Шо за роль?
— Єврейського чоловіка.
— Бору, бежи назад, скажи, хай тобі дадуть роль зі словами!

Ми, жінки, виходимо заміж, щоб знайти опору. А через пару років озираємося, і виявляється, що ми і є та сама залізобетонна опора. На нас все тримається, від наших рішень все залежить. Прикро? Якоюсь мірою — так. Уявляєш себе навантаженим волом, який повинен пахати за чотирьох, тягнути на собі пасажирів у світле майбутнє.

Кілька моїх знайомих дам поспішили оформити розлучення і знайти — на цей раз — справжніх чоловіків. Завідуючих відділеннями хірургії, полковників, капітанів корабля. І далі сталося щось несподіване: через пару років ці жінки знову відчули, що всім «рулять». Як же так?

Справа в тому, що образ сильного чоловіка в кітелі і кашкеті нам нав'язаний кінематографом. А в сімейних союзах люди виявляють свою справжню суть. Всі ці жінки самі по собі були сильними, їм подобалося приймати рішення і нести відповідальність. І вони притягували до себе тільки тих, кому було комфортно жити поруч — ведених.

Можна ще пару разів вийти заміж — сценарій все одно повториться.

Батьки і діти

— Ізя, скажи, як до тебе ставляться твої діти?
— Як до Бога.
— Це як?
— Мене майже не слухають, мої прохання толком не виконують. Часом навіть роблять вигляд, що мене не існує. Але якщо їм щось знадобиться — тут же звуть...

Треба запам'ятати цей анекдот і перечитувати в хвилини, коли здається, що від ставлення дітей зневажливе. Гірка правда в тому, що ідеальних відносин, відповідних золотого стандарту — просто не існує. Потрібно вчитися приймати чужий темперамент і враховувати чужі інтереси. Потрібно виховувати себе: не нав'язуватися, не вимагати, не вказувати, що не просити.

Ставитися до дітей як до друзів: бачитися з обопільної бажанням і думати, перш ніж говорити.

Ми добре розуміємо, що лізти без дозволу в життя іншої людини — неправильно. Але начисто про це забуваємо, коли справа стосується дорослих дітей.

Розлучення і дівоче прізвище

— Трояндочка, а правда, що вас Семен кинув?
— Ой, прямо-таки кинув! Він мене навіть підняти не зміг!

Чому жінки, та й чоловіки теж, так важко переживають розлучення?

Можливо, відповідь криється в цитаті баронеси Якобины фон Мюнхгаузен:

«Розлучення огидний не тільки тому, що розлучає подружжя, але й тому, що чоловіка при цьому називають вільним, а жінку — кинутої».

Чоловіків свобода радує? Зовсім ні. У 80% випадків свобода лякає, а неможливість продовжувати жити під одною стріхою штовхає на цей крок.

Не варто сприймати це як крах одного з головних життєвих проектів. Можливо, ви вже стоїте на порозі чогось прекрасного, а все що було «до» — лише невелика тренування.

За матеріалами: Мадам Хельга
Ілюстрація: художник Володимир Любаров

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст