Відносини

Як любити чоловіка, не намагаючись його змінити

Один розумний чоловік помітив: «Жінки виходять заміж за чоловіків в надії, що ті зміняться. Чоловіки одружуються на жінках, сподіваючись, що ті не зміняться. Тому всіх їх неминуче чекає розчарування».
2.6к.

Навіть з самими гарними чоловіками деколи буває складно ужитися під одним дахом. І будь-які спроби якось змінити партнера найчастіше призводять до зворотних результатів, лише посилюючи проблему.

До того, як полюбити чоловіка, спочатку варто дізнатися про сильному полі всю правду, а для цього вам потрібні деякі пізнання в області еволюційної науки. Пропонуємо ознайомитися з декількома важливими речами про чоловіків з цієї точки зору.

1. Чоловіки зовсім не з Марса, а жінки з Венери

Всі ми народжені на Землі, просто в процесі еволюції обидві статі стикалися з різними труднощами, які і стали причинами того, що чоловіки (і жінки) є такими, якими вони є, відчувають те, що відчувають, і роблять те, що роблять. Чоловіки і жінки з різних планет, але вони різні.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

2. Чоловіки повинні боротися за жінок

Чоловіки змагаються один з одним за те, щоб бути обраними жінкою. В результаті вони змушені жити з постійною і, як правило, прихованої невпевненістю у своїх силах.

Психоаналітик юнговской школи Юджин Монік прийшов до висновку, що біологічний факт конкуренції між сперматозоїдами може багато чого розповісти про чоловічий невпевненості в собі й боязні невдачі.

Монік каже: «Шлях, який проходить сперматозоїд до запліднення яйцеклітини, є основою або типовим прикладом щоденної боротьби представників сильної статі». Всі ми знаємо, що успіх чекає тільки одного сперматозоїда, а всім іншим судилося загинути. Це водночас і основа психології чоловіка, і причина його страху.

3. За всю історію еволюції більшість чоловіків програвали у боротьбі за серце жінки

Протягом всієї історії людства лише у деяких чоловіків були численні сексуальні контакти. Інших просто не вибирали.

Автор книги Is There Anything Good About Me доктор Рой Баумейстер каже: «Озираючись на історію існування людської раси і обираючи критерієм успіху передачу життя новому поколінню, можна сміливо стверджувати, що більшість чоловіків минулого були невдахами. Народитися чоловіком – це свого роду біологічна невдача, чого не можна сказати про жінку».

Сьогодні в це складно повірити, але, за словами Роя Баумайстера, у минулому діти були майже у 80% жінок і лише у 40% чоловіків. У більшості чоловіків ніколи не було жінки і сексу взагалі.

4. Заради успіху чоловік готовий ризикнути всім

Навіть альфа-самці переживають, що їх місце може зайняти більш успішний чоловік. У сучасному світі, майже кожен може знайти собі партнерку для сексу, але чоловіка так і не навчилися долати страх, що залишився пережитком еволюційної лотереї.

Тому всі чоловіки – гравці. Деякі серед них неймовірно успішні, а інші – ні. Але всі вони на підсвідомому рівні бояться, що не стануть досить успішними, щоб знайти собі жінку і утримати її.

5. Найбільший страх чоловіка – це бути вбитим іншим чоловіком

У своїй книзі Sex, Power, and Partisanship доктор Гектор Гарсіа пише: «У порівнянні з тваринами, ми здаємося неймовірно вразливими. Уявіть собі невооруженную прогулянку по світу, кишащему страшними тваринами, які можуть випатрати нас своїми кігтями і іклами, розтоптати, знищити або отруїти смертельною отрутою». І все одно найстрашніший хижак для чоловіка зовсім не дика тварина, а інший чоловік.

Гарсіа каже: «Навіть сьогодні відсоток насильства серед чоловіків набагато перевершує аналогічний показник у жінок. Результати недавніх досліджень в області психології показали, що чоловіки завжди були настільки небезпечними, що наш мозок просто не може їх не боятися. Чоловіки з інших племен були серйозною загрозою для виживання, і мозок про це не «забув».

Але ще страшніше, ніж бути просто убитим іншим чоловіком, для чоловіків є загроза, що той відбере його жінку і вб'є його дітей. За словами Гарсіа, боротьба за жінку завжди була головною причиною жорстокості серед чоловіків.

6. Чоловіки запрограмовані бути воїнами

У своїй книзі Warriors and Worriers: The Survival of the Sexes соціолог Джойс Бененсон каже: «Предки живуть нині людей примудрилися уникнути передчасної смерті і передали свої гени дітям. Я вірю в те, що чоловіки і жінки еволюціонували для того, щоб навчитися запобігати смерть від різних причин. Хлопчики і чоловіки менше бояться смерті, ніж дівчата і жінки, а тому схильні частіше йти на серйозний ризик».

Таким чином, дослідниця проводить межу між вродженою войовничістю жінок, необхідної їм для збереження життя і турботи про дітей, і схильністю чоловіків ставати воїнами у відповідь на загрозу з боку інших чоловіків.

7. Чоловіки опираються змінам, коли до цього їх примушують

Як і всі ми, чоловіки опираються змінам, коли відчувають, що їх до чогось змушують або хтось намагається поставити їх життя певний напрямок. І особливо коли вони відчувають, що їх не розуміють і не люблять.

За матеріалами: menalive.com

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст