Відносини

Стабільні, але передбачувані відносини – це кошмар для всіх закоханих

Стійкі відносини – це добре, але передбачувано і нудно
5.1к.

Ви були зачаровані цією посмішкою, потопаючи в глибині його очей. Просто бути поруч – це як ковток повітря, якого так не вистачає.
Він немов ласий шматочок екзотичного фрукта. Те саме вчинене яблуко, зіниця ока, блискуче, поліроване. Уявіть собі, що все, що ви бачили в цьому світі, було тільки цим унікальним яблуком і нічого більше.

З часом ви почали звикати до його присутності. Ця посмішка і очі раптом перестали бути особливими. Раптово ви розумієте, що світ навколо вас наповнений і іншими речами. І колись гарне і блискуче яблуко здається вам нудним і похмурим.

Стійкі відносини – це добре, але передбачувано і нудно

Відносини, незалежно від того, наскільки гаряче і пристрасно вони починаються, в результаті остигають, повертаючи вас до нормального життя. Партнери звикають один до одного настільки, що навіть здатні передбачати вчинки своєї другої половинки.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ви обідаєте в одному і тому ж ресторані, замовляючи одне і те ж блюдо. А ваші вихідні проходять точно за розкладом. Ви вже не звертаєте уваги на вчинки і слова, вам просто добре разом.

Відносини стали стабільними, але передбачуваними. Проблема криється в тому, що відчуття стабільності змушує наш мозок шукати стимуляцію.

Чергове дослідження, представлене рубрикою новинної служби ABC доводить, що мозок людини любить сюрпризи, постійно перебуваючи в пошуку нових відчуттів. Це те, як ми улаштовані. Людина охоче вірить, що відносини як-то зіпсовані бо як почуття збудження і сильної пристрасті кудись зникло.

Потім відбувається втрата всякого інтересу до чинного взаємин і до самого партнера. Справа в тому, що ви просто перестали працювати над відносинами. Ви перестали шукати і знаходити спільну мову. Шість пар з десяти вкрай незадоволені собою. Подібне легко пояснюється відсутністю спонтанності, романтики та інтимності в якості основних факторів, що сприяють повній незадоволеності.

Коли романтика вмирає і втрачається всякий інтерес, відносини починають швидко розпадатися. Цього не станеться, якщо ви робитимете активні дії по їх реалізації.

Більшість людей справляються з нудьгою таким чином, що тільки погіршує їх становище.

Є безліч рішень у ситуації, коли ви вирішуєте впоратися з нудьгою, тим самим рятуючи свої відносини.

Деякі перебувають у пошуку нових відчуттів поза відносин

Знайомство з іншими людьми або пошук нових відчуттів за межами ваших відносин забезпечить лише тимчасову відстрочку від нудьги. Незважаючи на це, велика частина людей вважає за краще не розривати відносини з причини їх безпеки.

Подібний вибір виглядає егоїстично по відношенню до партнера. Все закінчиться тим, що ви раните свого партнера подібними діями. Ваші очікування від нових відчуттів не принесуть результату. Це нагадує нескінченний цикл, який потрібно повторювати знову і знову з не менш нескінченною низкою розбитих сердець і відданих партнерів.

Деякі закінчують відносини з-за нудьги

В той момент, коли один з партнерів усвідомлює, що ваші очі не є такими вже особливими, стає легше рухатися далі. Їм відкриті інші можливості і більше немає сенсу залишатися поруч з вами, коли навколо такий вибір.

Любов бере верх

Розірвати відносини з-за нудьги можна один раз. Рано чи пізно медовий місяць підходить до кінця. Це неминучість того самого почуття під назвою любов. Важливіше зрозуміти і прийняти той факт, що всі відносини стають стабільними. Невелика рутина — це перший крок до того, щоб випробувати ваші почуття на міцність, здійснюючи перехід до зрілим і дорослим відносин.

Коли ваш азарт слабшає, ви починаєте наближатися до наступного щабля нескінченного циклу. Ви переходите від одного партнера до іншого, завершуючи відносини в пошуку нових відчуттів. Ви можете досягти такого бажаного, але ви втратите справжню любов. Справжня любов виникає в повсякденній роботі. Коли відносини стають монотонними. Це і є ознака того, що саме час працювати над відносинами.

Деякі дотримуються звичних для себе дій в надії, що все налагодиться

Утримайтеся від подібних тверджень: «Якщо у відносинах все працює, не потрібно щось змінювати». Ці пари дещо розчаровані відносинами і не можуть відчувати, що все в порядку. Здавалося, нічого поганого не відбувається, але поступово ситуація погіршується. Відносини — це постійна робота

Збереження рутини після усвідомлення того, що вам і партнерові набридають відносини — справа не з кращих. Коли щось йде не так, необхідно докласти зусилля і ситуація зміниться.

Щоб розвіяти нудьгу, міняйте звичний спосіб життя

Нудьга означає, що ви обидва влаштовуєте один одного. З одного боку це зовсім не погано тому як ваші відносини наповнені стабільністю і обидва партнера спокійні. Звичний і не змінюється спосіб життя забезпечує вам спокій і безпеку.

Однак прийняття того, як все йде ще не означає, що ваші відносини повинні залишатися в стадії «застою», позбавлені натхнення і повної задоволеності. Це означає, що ви повинні дивитися на нудьгу як на позитивну частину здорових відносин, а після працювати, щоб зробити відносини більш міцними, додаючи в них трішки гостроти та пікантності.

Сімейний психотерапевт Аніта Хлипала стверджує наступне: «Коли пари беруть спільну участь у чомусь новому, складному і одночасно захоплюючому, знову з'являється відчуття пристрасті, здатне привести відносини в стадію повної активності. Вона пропонує, щоб обидва партнера пробували знаходити нові для себе заняття за умови їх спільного проведення часу. Фактично ви можете додати спонтанності деяких речей, які у вас вже є. Спробуємо навести кілька наочних прикладів:

• сходіть в похід замість звичної пробіжки по магазинах у пошуках продуктів;
• проявіть кмітливість і ризикніть відновити по пам'яті ваше перше побачення;
• запишіться на курси або ж візьміть майстер-клас;
• зважитеся на щось злегка авантюрне. Наприклад, парк атракціонів, відвідайте наймальовничіші місця для банджі-джампінгу, стрибки з парашутом, покатайтеся на машинках, канатній дорозі, словом зробіть те, що допоможе розбудити ваші почуття;
• плануйте свій відпочинок;
• здивуйте свою другу половинку романтичним ввечері. Примусьте його змінити настільки звичну обстановку на місце, наповнене його улюбленими і речами;
• спробуйте провести 30-денний експеримент, в рамках якого ви будете робити що-то не зовсім звичне для вашої повсякденному житті;
• запросіть на побачення або вечерю незалежно від пам'ятних для вас дат. Просто зробіть так, щоб це сталося.

Зрештою, ви самі визначаєте тип своїх власних відносин. Всякий раз, коли задоволення, спонтанність і хвилювання кудись зникають, просто нагадуйте собі, що це всього лише період, який слід прожити. Використовуйте творчий підхід, щоб внести у відносини якесь розмаїття.

Партнери, які працюють над відносинами, повідомляють про більш високому рівні задоволеності. Коли ви приймете до уваги той факт, що нудьга рано чи пізно доведеться за вашим відносинам, вам слід прийняти запобіжні заходи для підтримки більш захоплюючих відносин з вашим партнером незалежно від їх тривалості.

Автор — 

Переклад статті — A Stable but Predictable Relationship Is the Nightmare for All Lovers via Клубер

author avatar
Елліна Гофман Редактор
Народившись в Одесі, а тепер проживаючи в Тель-Авіві, я, Елліна Гофман, перенесла багатство культур і знань з одного куточка світу в інший. Моя пристрасть і глибоке розуміння психології міжособистісних відносин і астрології дозволяють досліджувати та розкривати тонкі нюанси людського досвіду крізь лінзу астрологічних символів.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст