Краса і здоров'я

«Розмовляйте зі своїм тілом кожен день»: 5 золотих правил здоров'я Кацудзо Ніші

Організм працює за правилом зворотного зв'язку: чим більше ви його любите, тим більше він любить вас і краще працює.
2к.

Правила прості, вимагають лише бажання і трохи терпіння...

Кацудзо Ніші – японський вчений, інженер за освітою, професор. Був хворобливою дитиною, говорили, що він навряд чи доживе до 20 років. Тому проблема зміцнення здоров'я стала для Ніші питанням життя і смерті, і він крок за кроком створив свою знамениту систему здоров'я. В її основі — напрацювання традиційної медицини, давньогрецьких і давньоєгипетських цілителів, тибетські та китайські практики і багато інші джерела знань.

У 44 роки Ніші Кацудзо залишив роботу в Токійському метрополітені, де обіймав посаду головного інженера, і повністю присвятив себе авторською методикою зміцнення здоров'я.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

У результаті вчений прожив довге і щасливе життя. Помер автор методу в 75 років, але не від старості, а від променевої хвороби, яка розвинулася на тлі підвищеної радіації в Японії.

Кацудзо розробив свої правила здоров'я. Всі вони прості і доступні, вимагають лише бажання і терпіння.

Ми проводимо приблизно третину життя в ліжку. І якщо ця ліжко м'яка — то деформація хребта та порушення постави нам забезпечені (добре, що цю фразу не може прочитати принцеса на горошині!)

Звідси перше правило Ніші – тверда постіль.

Зрозуміло, з м'якою ліжка «перестрибнути» відразу на фанерну дошку не вийде, але вихід є. Просто потрібно вибирати максимально жорсткий і не занадто товстий матрац. І насправді це перше правило ігнорувати зовсім не варто. Судіть самі.

  • Тільки на твердій поверхні виправляються ті невеликі підвивихи хребців, які ми отримуємо в результаті свого щоденного прямоходіння
  • поліпшується вільна циркуляція крові від кінцівок до серця і печінки
  • як наслідок попереднього пункту – прискорюється обмін речовин, йде очищення судин, нормалізація роботи кишечника і печінки.

Виявляється, м'яка постіль підвищує млявість цього органу. Ось що означає наявність у господарстві одного єдиного жорсткого матраца.

Друге правило, Ніші – тверда подушка для сну.

А ще краще — валик під шию. Наш третій і четвертий шийний хребець повинні спиратися на такий валик. Сон на м'якій подушці, казав учений, призводить до болю в шиї, оніміння рук і порушення постави. Це типово мій випадок. Чесно купила такий валик — спершу взагалі спати не могла, щека шукала звичайну подушку. З часом дискомфорт пішов, стала краще висипатися. Важливо, щоб хребет був прямим.

Правило третє, воно ж – вправа «Золота рибка»

Це для всіх нас, провідних малорухливий спосіб життя. Треба ж якось гнучкість хребта збільшувати.

Вихідне положення – лежачи на спині на твердій поверхні. Руки витягнуті вгору за голову і лежать на підлозі. Ноги витягнуті. Ступні – перпендикулярно тілу, пальці ніг тягнемо на себе. Стегна і п'яти сильно притискаємо до підлоги.

Потягніться кілька разів (рахуючи до семи), обережно розтягуючи хребет в одну й іншу сторону. Тепер згинаємо руки в ліктях і кладемо долоні під шийні хребці.

Виконуємо швидкі коливання ступнями і головою в праву і ліву сторону. Все інше тіло повинно бути притиснута до підлоги. Вибрируем так, як рибка рухається у воді. Починати можна з однієї хвилини, поступово збільшуючи час до трьох.

Четверте правило – вправа для розвитку капілярної мережі

Лягти на спину на тверду і рівну поверхню, під шию покласти валик.

Підняти вгору обидві руки і ноги так, щоб ступні ніг розташовувалися паралельно підлозі.

У такому положенні трясти обома руками і ногами протягом 1-3 хвилин.

Завдяки цьому кров у венах рук і ніг буде прагнути вниз, до тулуба, поступово утворюється вакуум спричинить за собою прискорену циркуляцію крові. І як наслідок поліпшення роботи капілярів.

Дуже проста вправа, але саме воно допоможе поліпшити живлення всіх тканин організму, зміцнити судинну мережу. І, до речі я про це писала, згодом зменшувати жировий прошарок в проблемних зонах.

П'яте правило Ніші – робіть зарядку

В мережі Інтернет викладено безліч відео вправ за системою Ніші. Але головне, на думку Ніші, організм працює за правилом зворотного зв'язку: чим більше ви його любите, тим більше він любить вас і краще працює.

У своїй книзі «Унікальна система оздоровлення. Вправи, робота з прихованими енергіями, медитації і настрої» Ніші рекомендував розмовляти зі своїм організмом кожен день.

Але замість того, щоб відзначати, де і що у вас болить, потрібно вселяти собі здоров'я. Замість того, щоб обговорювати сусідів, вселяйте собі позитивні думки про щасливе майбутнє.

За матеріалами: Молодість як особиста реальність

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст