Краса і здоров'я

Доктор Воллок і його скандальна лекція "Померлі лікарі не брешуть"

Те, що Ви прочитаєте, може повністю перевернути Ваше уявлення про здоров'я і про сучасну медицину і таким чином радикально змінити Вашу долю та долю Ваших близьких.
38.3к.

Текст перекладено російською мовою і надруковано зі збереженням
авторської лексики
 у 1995 році.

Joel_wallach

Доктор Воллок дуже популярний у США.
У 1991 році був висунутий на здобуття премії
Нобелівської премії.

***

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Мені дуже приємно зустрічатися з усіма Вами. Я виріс на фермі, на заході графства Сент-Луїс. У 50-х роках ми почали з розведення м'ясних корів. Якщо Ви знайомі з розведенням домашньої худоби, Ви, напевно, знаєте, що єдиний шлях заробити в сільському господарстві - це виростити власні корми, власні кукурудзу, соєві боби, сіно. На млині для нас розмелювали кукурудзу, боби і сіно, додаючи туди безліч вітамінів і мінералів. Так ми готували корм для корів.

Через 6 місяців цих корів можна було вже виставляти на ринок; ми проводили відбір, залишаючи найкраще поголів'я для себе.

Що цікаво, роблячи це для корів, ми самі, уявіть, не приймали жодних мінералів і вітамінів, але ж ми були молоді, хотіли прожити 100 років без жодних болів і нездужань.

Це мене дуже хвилювало, і я запитав свого батька: "Тату, скажи, чому ти і для нас не робиш те саме, що й для корів?" І тоді батько подарував мені мудру думку, він сказав: "Замовкни, хлопче, ти маєш цінувати те, що щодня їси свіжі продукти з ферми, сподіваюся, ти це розумієш?".

Я, звісно, не став більше чіплятися, не хотів позбутися обіду або вечері.

Потім я вступив до сільськогосподарської школи і, отримавши науковий ступінь, став фахівцем з тваринництва, з польових культур і ґрунтознавства. Після цього поїхав на 2 роки в Африку. Там мені вдалося здійснити свою хлоп'ячу мрію, я працював із Мауром Паркінсом. Це чудова людина.

Через 2 роки отримав телеграму із запрошенням працювати в зоопарк у Сент-Луїсі. Національний Інститут здоров'я виділив зоопарку позику в розмірі $78 млн., і їм був потрібен ветеринар, щоб проводити розтин тварин, які померли природною смертю в зоопарку. Я погодився, приїхав. Мені доводилося робити розтин тварин, які померли не тільки в цьому зоопарку, а й у зоопарках Брукволдському, Чиказькому, Нью-Йоркському національному, Лос-Анжелеському тощо.

До моїх обов'язків входило не тільки розтинати тварин, які померли природною смертю, а й знайти і спостерігати особин, надчутливих до забруднення навколишнього середовищабо на початку 60-х років ніхто толком не знав про екологічні проблеми та катастрофи. Отже, досліджуючи причини смерті людей і тварин, я зробив 17500 розтинів і ось до якого висновку прийшов:

"Кожна тварина і людина, які померли природною смертю, помирають від неповноцінного харчування, тобто від дефіциту поживних речовин."

Результати хімічних і біохімічних аналізів із документальною точністю показали, що природна смерть настає через неправильне харчування, і це мене так вразило, що я повернувся до історії з коровами.

Я написав 75 наукових статей і праць, 8 підручників спільно з іншими авторами й одну книжку самостійно. Її продавали за $140 для студентів медиків. Я друкувався в 1700 газетах і журналах, виступав у телепередачах і де тільки не виступав. Але тоді, у 60-ті роки, мої праці щодо харчування мало кого хвилювали.

Що залишалося? Довелося повернутися до навчання і стати лікарем, це дало мені змогу використовувати всі ті знання про харчування, які я здобув у ветеринарній школі. І, як не дивно, це спрацювало. Я провів 15 років у Торкмунді, штат Орегон, де займався звичайною лікарською практикою. І сьогодні хочу поділитися з Вами своїми знаннями та висновками, отриманими за ці 10...12 років.

І якщо Ви заберете звідси лише 10% того, що почуєте, Ви вбережете себе від багатьох неприємностей, страждань, заощадите багато грошей і продовжите на багато років своє життя.

Вам не досягти цього, тобто не отримати додаткових років життя, не досягти свого генетичного потенціалу просто так, без будь-яких зусиль із Вашого боку.

Тепер хочу сказати Вам головне

Генетичний потенціал тривалості життя становить 120...140 років.

В даний час можна нарахувати 5 народностей, представники яких доживають до віку 120...140 років на Сході, Тибеті та в Західному Китаї. Цих людей описав ще 1964 року Джеймс Гілтон, який написав книжку "Загублений горизонт". Джеймсом Гілтоном, який написав книгу "Загублений горизонт".

Найстаршою людиною, згідно з наявними даними, хоча допускаю, що є деякі перебільшення, був доктор Лі з Китаю, який народився в Тибеті. Коли йому було 150 роківвін отримав від імператорського китайського уряду сертифікат, який засвідчує, що йому дійсно 150 років, а народився він 1677 року.

Коли виповнилося 200 років, він отримав другу грамоту. Документи свідчать, що він помер у віці 256 років. У 1933 році, коли він помер, про нього написали в "Нью-Йорк Таймс", "Лондон Таймс", де все досить добре підтверджено документами. Можливо, йому було всього 200 років, не 256.

У східному Пакистані жила група людей, яких називали богазами. Ці люди теж відомі як довгожителі. Вони жили 120...140 років. У колишньому Радянському Союзігрузини, які вживали кисломолочні продукти, живуть до 120 років. Вірмени, абхазці, азербайджанці доживають, прекрасно зберігшись, до 120...140 років. У 1973 р. у січневому номері "Нейшнл Джіографік" було вміщено окрему статтю про людей, які прожили 100 років і більше. Матеріали забезпечені прекрасними ілюстраціями, якими славиться цей журнал. Мені запам'яталися три з безлічі фотографій.

На одній зображена жінка у віці 136 років. Вона сиділа в кріслі, курила кубинську сигару, пила горілку і брала участь у вечірці. Вона чудово веселилася, не прикута до ліжка в будинку для літніх людей, якому ще потрібно щомісяця виділяти $2000 зі свого рахунку. Вона насолоджувалася життям у 136 років. На іншій світлині були зображені дві подружні пари, які святкують 100 і 115-ту річниці свого весілля.

На третій фотографії був зображений чоловік, який збирає чай у горах Вірменії, слухає невеликий транзисторний приймач. Згідно із записами його метрик - дати народження, хрещення, записи даних його дітей - йому 167 років і він найстаріша людина на планеті того часу. У Західній півкулі славляться довгожителями індіанці волкобанди і знамениті жителі Еквадору, які живуть в Андах, у південно-східному Перу, а також улюблені племена Тіті-Кака і Мачу-Пічу. Так ось, представники найстарішого племені Тіті-Кака живуть 120 років.

Американка Маргарет Піч зі штату Вірджинія, внесена до книги рекордів Гіннеса як найстаріша американка, померла у віці 115 років від недостатності харчування. Точніше, вона померла від ускладнення після падіння. Хто з Вас скаже, від
чого вона могла померти? Правильно, від остеопорозу.

Жінка померла від дефіциту, насамперед, кальцію в організмі. У неї не було серцево-судинної недостатності, раку або діабету, але за 3 тижні після падіння вона померла, тому що в організмі в неї не вистачало кальцію. Дуже цікаво, її дочка сказала, що перед смертю у Маргарет Піч була тяга до солодкого. Це захворювання відоме під назвою Пайка, про це пізніше.

Зазвичай, якщо Ви занадто захоплюєтеся шоколадом, солодкимце означає, що у Вашому організмі не вистачає хрому і ванадію.

В одній із країн третього світу, в Нігерії, вождь племені Бауе помер у 126 років. На похороні одна з його численних дружин хвалилася, що коли чоловік помер, у нього були всі зуби свої, а це ознака того, що й інші органи його виконували свої функції належним чином. Один чоловік із Сирії помер у віці 133 років у липні 1993 р. Його внесли до книги рекордів Гіннеса не тому, що йому було 133 роки, багато хто доживає до цих років, і не тому, що у 80 років він одружився вчетверте, а тому, що після 80-ти років він став батьком 9-ти дітей. Якщо Ви порахуєте, що на кожну дитину треба 9 місяців плюс рік на грудне вигодовування і рік між кожною дитиною, у Вас вийде, що цей герой-виробник ставав батьком і після 100 років. Ось після чого його внесли до книги рекордів. Тож не впадайте у відчай, хлопці, у Вас ще є надія!

Тепер трохи науки

У листопаді 1993 р. в Аризоні був проведений цікавий експеримент. Три пари провели 3 роки в ізоляції, де їли здорову їжу, яку вирощували самі, дихали очищеним повітрям, пили незабруднену воду. Коли вони вийшли, їх обстежили медики-геронтологи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Усі дані - аналізи крові та інші життєво важливі показники - ввели в комп'ютер лос-анджелеського університету, який дав прогноз, що ці 3 пари, якщо продовжуватимуть жити так само, можуть прожити 165 років. І все це зайвий раз доводить, що прожити 120...140 років цілком можливо.

Середня тривалість життя американців сьогодні 75,5 років, тривалість життя магістра або лікаря - 58 років.

Олдмен

Тож, якщо Ви хочете відвоювати 20 статистичних років життя,
не вступайте до медичної школи. Є дві основні речі,
які Ви повинні зробити, щоб потрапити
до числа довгожителів.

Якщо Ви дійсно хочете дожити до 100...140 років - запам'ятайте найважливіше:

  1. По-перше, потрібно уникати небезпекне наступати на міни, тобто мається на увазі - уникати безглуздих і безпричинних небезпек. Звісно, якщо Ви граєте в російську рулетку, курите, п'єте, вибігаєте на швидкісну дорогу в години пік, навряд чи доживете до 120. Це звучить кумедно, але Ви не уявляєте, тисячі людей на рік помирають через подібні дурниці. І я хочу, щоб Ви подумали про це там, де можливо, Ви маєте захистити і убезпечити себе. Іншими словами, якщо у Вас є можливість запобігти хворобі, особливо невиліковній, Ви повинні цією можливістю обов'язково скористатися.
  2. По-друге, Ви маєте робити тільки те, що приносить користь. Вам необхідно 90 добавок до їжі: 60 мінералів, 16 вітамінів, 12 основних амінокислот і білків, що їх містять, і 3 основні жирні кислоти. Усього 90 добавок до щоденної дієти, інакше у Вас розвинуться захворювання, спричинені їхнім дефіцитом.

Сьогодні про це пишуть у газетах, говорять по радіо і телебаченню, всі про це знають, бо цікавляться здоров'ям, довголіттям і добавками до їжі, і лікарі з нами говорять постійно про це. Але не тому, що їх до цього примушує медична професія. Не подумайте, що медики просять газетярів, ні, це відбувається тому, що така інформація сприяє кращому поширенню газет.

Моя улюблена стаття з'явилася в журналі "Таймс" 06.04.1992 року, і якщо Ви її не читали, настійно рекомендую дістати її в шкільній або публічній бібліотеці. Зробити кілька фотокопій і приклеїти їх на двері, у ванній, на холодильнику. Це всеосяжна стаття, у ній ідеться, що вітаміни здатні побороти рак, серцево-судинні захворювання та руйнівні дії старіння.
На 6-ти повчальних сторінках цієї статті є всього одна негативна думка, висловлена лікарем, якому автор ставить запитання: "Що Ви думаєте про вітамінах і мінералах, як добавках до нашого харчування?""Поглинання вітамінів не приносить користі, - вважає Віктор Хубін, професор медицини нью-йоркської медичної школи Маутсінай, - Усі вітаміни, як доповнення, лише роблять нашу сечу дорожчою."

Якщо спробувати ці слова перекласти загальнолюдською мовою, виходить, що ми мочимося доларами, якщо приймаємо вітаміни і мінерали, тобто просто витрачаємо даремно на вітаміни і мінерали. Ось це він хотів сказати. І, якщо це опублікували, значить, у цьому щось є. Але ось що я маю Вам сказати: після того, як зробив 17500 розтинів на 14501 особинах тварин з усього світу і на 3000 людей, і завжди сам хотів бути здоровим, маючи дітей, онуків, та ще й правнуків, я вважаю, що, не інвестуючи у самого себе на вітаміни та мінералиВи інвестуєте в добробут і поліпшення життя лікарів медицини.

Я твердо вірю в те, що саме ми сприяємо
збагачення лікарів.

З 1776 р. і до другої світової війни уряд США витратив близько $8,5 млн. на охорону здоров'я та наукові дослідження в галузі охорони здоров'я. Зараз на охорону здоров'я витрачається $1,2 трлн. на рік і цього ще дуже мало, адже кожному хочеться, щоб медицина була безкоштовною.

І я Вам скажу, що якщо використовувати для сільського господарства, точніше, для тваринництва, медичну систему людського типу, Ваші котлети обійдуться Вам в $275 за 0,5 кг. А якщо скористатися сільськогосподарською системою, яку застосовуємо у тваринництві, страхування на сім'ю з 5 осіб становитиме $10 на місяць. Тож можете робити вибір.

Я переконаний, що оскільки ми сприяємо збагаченню лікарів за допомогою страхування і державних субсидій, вони нам теж дещо винні. А повинні вони нам надсилати хоча б інформаційні листи про результати новітніх медичних досліджень.

Хто-небудь із Вас, хто сидить у залі, отримував коли-небудь подібну інформацію від свого лікаря? Ні. Цікаво, чи не так? У мене Ви могли б отримати багато інформації. Хочу поділитися з Вами.

Причини смертності

1. Перше. Виразка шлунку:

Хто-небудь із Вас чув, що причина виразки шлунка - стрес. Уже 50 років тому ми знали у ветеринарії, що виразки у свиней спричиняються бактеріями. Дозволити собі дорогу операцію на шлунку свині ми не могли, а якби й змогли, Ваша свиняча відбивна обходилася б Вам $275 за 0,5 кг. Ми знали, що існує мінерал, званий вісмутза допомогою якого ми могли запобігти і вилікувати виразку шлунка у свиней без жодного хірургічного втручання. Ми так і зробили, і лікування обходилося приблизно $5 на свиню.

Лікування за допомогою вісмуту, інших мінералів і тетрацикліну. Національні інститути здоров'я лише в лютому 1994 р. виступили із заявою, що виразка шлунка спричиняється бактеріями, а не тільки стресамиі може бути вилікувана.

Але ж медичні дослідники зазвичай говорять: "...показує обнадійливі результати, які можуть виявитися благотворними..." Тепер же національні інститути використовують саме слово "вилікувати" без натяків. Вони кажуть: "вилікувана методом, що поєднує мінерал вісмут і тетрациклін". Тим, хто не знає, що таке вісмут, достатньо зайти в будь-який продовольчий магазин або аптеку і купити за $2 пляшку з вмістом рожевого кольору. Вона називається пептобізма. Отже, 1 ч.л. на день - і можна вилікувати виразку. Знову-таки є вибір. Можна вилікуватися за $5 або дозволити, щоб Вас розрізали. Вибір за Вами.

2. Далі, якою є друга причина смертності серед американців?

Так, це жахливе захворювання, яке називається рак. У вересні 1993 р. у національному інституті онкології Бостонської медичної школи після спостереження над раковими хворими заявили, що ними виявлено протиракова дієта.

Дослідження проводилися в Китаї з тієї простої причини, що в провінції Хінай був зареєстрований найвищий рівень захворюваності. За 5 років дослідженню піддалися 29 000 осіб. Їм давали вітаміни і мінерали вдвічі більші за "норму", тобто якщо рекомендовано на день вітаміну С 60 мг, то хворі отримували 120 мг.

Алан Пол, людина, удостоєна двох Нобелівських премій, говорив, що якщо Ви хочете попередити ракові захворювання за допомогою вітаміну С, Ви повинні вживати його 10000 мг на день.

І ось результат: лікарі, які захлинаючись сперечалися з ним, уже на тому світі (царство їм небесне), а Алан Пол живе і процвітає. Йому 94 роки, він працює по 14 годин на день, 7 днів на тиждень, живе на ранчо в Каліфорнії і викладає в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско. Тільки Вам обирати, прислухатися до порад покійних лікарів або ж дотримуватися думки доктора Пола. Отже, цілком нормально приймати вітамін С і вітамін А - подвійну нормунічого поганого не станеться, а також цинк, рибофлавін, молібден тощо.

І одна група особливо корисна. До неї входять 3 компоненти: вітамін Е, бета-каротин, мінерал селен. Ці три компоненти потрібно застосовувати в подвійній нормі, і, якщо Ви отримаєте 0,5% користі, вже добре. У групі пацієнтів, які отримували вітамін Е, бета-каротин, мінерал селен протягом 5 років, смертність у всіх випадках знизилася на 9%, тобто 9 із кожних 100, приречених померти, вижили, а ті ракові хворі, кого вже вважали приреченими на смерть, але які брали ці три компоненти, у 3 випадках зі 100 вижили.

У випадках раку шлунка і стравоходу, що переважають у провінції Хінай, 21% вижили.

У цьому випадку Ваш лікуючий лікар повинен був надіслати Вам інформацію. Якщо він не хотів брати на себе відповідальність, то він хоча б міг інформувати Вас, щоб Ви могли самі вибрати. Ось чому таке ставлення до пацієнтів я вважаю просто смішним, а з іншого боку - це ще одне підтвердження їхньої байдужості.

Далі, артрит. З вересня 1993 року в медичній школі Гарварда і в Бостонській лікарні проводили лікування курячим протеїном хворих з розпухлими від артриту суглобами. Обирали хворих, чий стан не поліпшувався в результаті медикаментозного лікування. Цим хворим проводили ін'єкції аспірину, преднізолону, кортизону, різні методи фізіотерапії. Єдине, що
залишалося, це хірургічне втручання із заміни суглобів.

Тоді я сказав: "Послухайте, ці люди стільки вистраждали, що якщо вони погодяться постраждати ще 90 днів, лише 3 місяці, я проведу невеликий експеримент."

На цей експеримент погодилися 29 добровольців. Ці 29 осіб, для яких усі можливості медицини були вичерпані, а поліпшень не настало, зазнали такого лікування: їм давали щоранку чайну ложку з верхом подрібненого курячого хряща, розведеного в апельсиновому соку. І через 10 днів, за спостереженням Гарвардської медичної школи, усі больові запалення і відчуття зникли; через 30 днів вони могли дозволити собі дещо, а через 3 місяці функції суглобів повністю відновилися.

А тепер я Вас розсмішу. Смішна історія пов'язана з висловлюванням лікаря, який проводив ці дослідження в Гарварді. Він оголосив курячий хрящ ліками, тому що якщо щось допомагає вилікувати хворобу, значить, це можна назвати ліками, які видають за рецептами. Ми одразу ж бачимо, що його мозок починає гарячково підраховувати: "...$3,00 капсула, всього 25 пацієнтів" і так далі. Ну, а якщо з усім цим зв'язуватися не хочеться, можна піти в аптеку і купити ноксіджелон, жінки добре знають цей засіб. Його приймають для зміцнення волосся і нігтів. Основний компонент - коров'ячий хрящ, який, своєю чергою, - гарний зміцнювальний засіб для Ваших хрящів і кісток. Він приготований із яловичих хрящів і зв'язок, і якщо Ви прийматимете по 0,5 ч. л. щодня з апельсиновим соком у співвідношенні 1 унція на 100 фунтів ваги з колоїдними мінералами, то наступного разу, коли я сюди приїду, Ви підніметеся на сцену й почнете мене цілувати й обіймати, якщо ще згадаєте про артрит.

Хто з Вас чув коли-небудь про хворобу Альцгеймера? Зараз про неї знають усі, а коли я був маленьким, хвороби Альцгеймера просто не було. Тепер же це одна з найпоширеніших недуг, що вражає одного з двох людей, які досягли 70 років. Досить лякаючі дані. А як визначити і вилікувати хворобу Альцгеймера на ранній стадії у тварин? Уявіть собі, яких би збитків зазнали фермери, якби свиноматка не розуміла, навіщо підійшла до годівниці.

Тому 50 років тому почали вивчати, як запобігти і вилікувати на ранній стадії хвороба Альцгеймера у тваринництві. Робили ми це за допомогою великих доз вітаміну Е. Ви мали отримати лист від Вашого лікаря в липні 1992 року, тому що серйозна науково-дослідна школа Каліфорнійського університету Сан-Дієго з 1992 р. виступила із заявою, що вітамін Е уповільнює втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера.

І в цьому вони відстали від ветеринарної медицини років на 50. Саме тому, можливо, Вам надійніше сходити до ветеринара.

Тепер скажіть, кому з Вас доводилося відчувати таке неприємне переживання, як камені в нирках. Бачу кілька рук. Скажіть, від чого насамперед лікар велів відмовитися Вам у харчуванні? Від кальцію. І жодних молочних продуктів, нічого, що містить кальцій. Тому що була впевненість: "кальцій у нирках з'являється з кальцію з продуктів, які ми вживаємо в їжу".

Насправді камені в нирках походять із Ваших власних кісток. Коли Ви відчуваєте дефіцит кальцію, ось тоді у Вас камені в нирках. Тисячу років тому знали: для того, щоб запобігти появі каменів у нирках домашніх тварин, їм потрібно побільше давати кальцію, магнезії та бору. Але бики, барани, молочна худоба, вівці мають таку анатомію, що, коли вони хворіють на це, вони просто помирають. Коли ж у нас з'являються камені в нирках, від болю залишається шкодувати, що не можеш померти.

Ми знаємо, як потрібно запобігати цьому захворюванню. Ви мали отримати від Вашого лікаря лист ще 1993 року, і в ньому мало бути сказано, що кальцій знижує ризик утворення каменів у нирках. Було вивчено понад 40000 пацієнтів, розділених на 5 категорій. У групі, яка отримувала найбільшу кількість кальцію, ні в кого не було каменів у нирках.

Пам'ятаєте, я говорив, що лікарі доживають до 58 років, а ми з Вами до 75,5. Так от, група людей, професіоналів, які вказують вам, як жити, і запевняють, що Ви не повинні вживати сіль, кофеїн, повинні їсти не вершкове маслоа маргарин, не робити всілякі дурниці, помирають у 58 років; у той час як люди у віці 120...140 років кладуть шматок кам'яної солі в чашку чаю, а п'ють по 40 чашок на день, готують на вершковому маслі замість оливкової олії і живуть.

Так кому ж Ви повірите - тим, хто живе 120 років, чи тим, хто доживає до 58? Вибір за Вами.

І тим не менше, деяких із них я дуже поважаю. Серед них доктор Стюард Картред. Йому 38 років, він сімейний лікар. Він займається проблемами аневризми. Це розпухання ослабленої артерії через втрату еластичності тканини. У 1957 році ми дізналися, що причина аневризми - дефіцит міді в організмі. Ми працювали тоді над проєктом, за яким спостерігали за 200000 індиків. Їм давали спеціальний раціон, до якого включено 90 поживних речовин. І в перші 13 тижнів рівно половина індичок померли. Під час розтину 125 тисяч індичок виявилося, що вони померли від аневризми. Збільшивши вдвічі кількість міді в харчуванні, фермери виростили 500 тисяч індичок, і жодна з них не померла від аневризми.

Цей експеримент був проведений на мишах, кішках, собаках, коровах, свинях і ще не знаю на яких тваринах. І ми дійшли думки, що саме дефіцит міді - причина захворювання.

Передчасна сивина - перша ознака, що у Вас дефіцит міді в організмі. Причому шкіра зморщується, бо порушується еластичність тканин, з'являються кола під очима, лінії на обличчі, і Ви стаєте схожими на чорнослив. Крім того, існує така проблема, як варикозне розширення вен, причина якого - порушення еластичності тканинвсе Ваше тіло починає провисати, на руках, грудях, животі, на щоках повисає, і Ви йдете до косметолога і вдаєтеся до пластичної операції.

Насправді Вам набагато дешевше, практичніше і безпечніше приймати колоїдні мінерали.

А тепер я Вас познайомлю з іншим лікарем - Мартіном Картером. Він помер у 57 років. Він отримав ступінь лікаря в Гарвардській медичній школі, ступінь доктора медицини в Єлі. Коли його розкрили, визначили, що причина смерті - аневризма аорти. Такий висновок лікаря з лікарні Рокфеллерівського університету. Так ось від чого померти доктор, від дефіциту міді. І в нього теж була недорога сеча.

Ось інший приклад. Доволі відомий адвокат із Детройта Елен Волтер померла в 44 роки. Вона відвідувала один із наймодніших спортивних клубів, знаєте, зараз усі жінки хочуть мати сталеві кістки за малих витрат. Вона теж померла від аневризми. За результатами розтину симптоми нагадували параліч або крововилив. Причиною цього буває теж дефіцит міді. І в неї теж була
недорога сеча.

Хто-небудь із Вас чув про людину на ім'я Стюард Буркер?

Він написав 5 гучних книг про здоров'я, дієту, харчування, здобув ступінь магістра медицини в медичній школі Тора - це один із найкращих медичних авторитетів у Бостоні. Його книги включають дієти для втрати ваги. Він писав ці книжки для 20-річних і молодших, а сам помер у 40 років. Хотілося б Вам наслідувати приклад і дієту цієї людини? Він помер у 40-річному віці від кардіоанемії, причина якої - дефіцит селену. Деякі фермери просто приходять у магазин, де продаються корми, за селеном в ін'єкціях або в таблетках для своїх тварин, щоб запобігти цьому. А хлопець, що написав 5 книжок з поживних продуктів, помер через нестачу селену у своєму харчуванні. І в нього була недорога сеча.

Повірте, Ви можете повністю запобігти кардіоанемії всього за 10 центів на день, і якщо Ви цього не знаєте, Ви закінчені дурні. Інакше я просто Вас назвати на можу, якщо Ви не приймаєте на день на 10 центів селену, щоб врятувати власне життя.

Багато хто з Вас, можливо, знає цю жінку. Її звуть Гейл Кларк. У віці 47 років вона була головним кардіологом графства Сент-Луїс, і здогадайтеся, від чого вона померла? Вона померла від кардіоміопатичного нападу. Ви, напевно, не раз бачили, як корови, які з молоком інтенсивно втрачають багато кальцію, підбирають каміння, кістки, намагаються жувати сторонні предмети, гальку, покрівельну дрань. Це і називається панька. Хорошому фермеру необхідно доповнити їхній раціон мінералами, інакше вони можуть з'їсти і сарай цілком. У людей цей феномен спостерігається часто. Вагітні жінки відрізняються, як усім відомо, тим, що
вони постійно щось хочуть. Штовхаючи чоловіка в бік, кажуть: "Гей, вставай, хочу морозива з солоним огірком". Це відбувається від того, що плід, який росте, забирає з організму потрібні йому мінерали.

Невелика порада: подивіться на свої руки й обличчя. Якщо Ви побачите рожеві плями, це свідчення раннього дефіциту селену. Виявивши, починайте приймати колоїдний селен протягом 6 місяців. Усе зникне. За півроку Вам вдасться повернути процес назад. Адже якщо плями зникнуть зовні, вони зникнуть і на внутрішніх органах, на мозку, серці, печінці, нирках.

А в кого з Вас низький цукор у крові? Добре, приблизно 10%. Напевно Вам доводилося бачити занадто активних дітей, які накидаються на цукор. Дефіцит хрому і ванадію призводить до низького вмісту цукру в крові. Якщо не звертати увагу на це, розвинеться всім відоме захворювання, яке називається діабет

Що стосується дефіциту олова в організмі, це проявляється в такому поширене явище, як лисина у чоловіків, і в багатьох тут присутніх очевидний дефіцит олова. Якщо цю нестачу довго не заповнювати, розвивається глухота.

Далі йдемо далі: дефіцит бору в організмі. Жінки повинні поважати і знати бор. Він допомагає зберегти в кістках уживаний кальцій, щоб оберігати Вас відостеопорозу. Бор допомагає виробленню естрогену, а чоловікам - у виробленні тестостерону. Якщо не вживати достатньо бору, Ви, жінки, будете дуже страждати під час менопаузивідчуваючи всі неприємні відчуття цього періоду. А чоловікам при нестачі тестостерону і зовсім доведеться туго. Їм загрожує передчасна імпотенція.

Перша ознака дефіциту цинку в організмі, коли Ви втрачаєте нюх і смак, коли Вам не подобається їжа, приготована дружиною, і Ви скаржитеся, що не відчуваєте смаку. "Як, я провела весь день на кухні, щоб приготувати смачний обід, а ти навіть його не хвалиш?" "Цікаво, я прийшов на кухню і нічого не відчув". Це дефіцит цинку.

В експериментах на лабораторних тваринах з'ясувалося, що є приблизно 7 мінералів для збільшення тривалості їхнього життя вдвічі. Пам'ятаєте, я говорив Вам, що необхідно 90 елементів живлення: 60 мінералів, 16 вітамінів, 12 амінокислот, 3 жирних кислоти. І нам дуже пощастило, рослини здатні виробляти необхідні нам амінокислоти, вітаміни та жирні кислоти. Рослинам це під силу, і нам слід вживати в їжу 15...20 рослинних компонентів на день у правильних поєднаннях, щоб отримати ці необхідні 90 елементів.

Теоретично це можливо, але більшість американців цього не роблять. Середній американець вважає, що якщо він з'їв трохи картоплі у вигляді чіпсів, то виконав денну овочеву норму. Потрібно підходити до цього правильно. Отже, попри те, що це теоретично можливо, практично мало хто отримує потрібну кількість вітамінів, амінокислот, жирних кислот у потрібному співвідношенні у своїй дієті.

І тому, якщо Вам дороге Ваше життяяк мені моя, моїх дітей, онуків, Ви маєте самі подбати, щоб приймати   достатня кількість вітамінів, амінокислот, жирних кислот, тому що, я гарантую, якщо цього не робити, дожити до 120 або 140 років неможливо.

Інша історія. Це мінерали. З ними пов'язана просто трагічна історія, тому що рослини більше не містять мінерали ні в якому вигляді. Їх немає в ґрунті, їх немає і в самих рослинах.

Ми приготували для Вас копію документа сенату США, документ 2.64 з другої сесії 74 Конгресу. У ньому йдеться про те, що вміст мінералів у ґрунтах наших ферм абсолютно виснажене, і тому урожайбудь то зернові, овочі, фрукти, горіхи, не містить мінералів. Люди, які вживають ці продукти, автоматично набувають захворювань, пов'язаних із дефіцитом мінераліві єдиний спосіб запобігти та вилікуватися - споживати в їжу мінеральні добавки. Так ідеться в документі, підписаному Конгресом США 1936 року. Чи змінилася сьогодні ситуація на краще? Ні, краще не стало. Стало, на жаль, ще гірше. Причина в тому, що фермери удобрюють ґрунт натрієм, фосфором і калієм. Три компоненти в різних поєднаннях і співвідношеннях. Ніхто не змусить фермера додавати до ґрунту ще 60 мінералів, бо від них не залежить урожайність.

Тому щоразу, збираючи врожай, тобто рослини, які висмоктують із ґрунту мінерали, багато фунтів на кожен акр, Ви позбавляєте ґрунт тих самих мінералів.

І якщо Ви кладете назад 3 мінерали, а забираєте 60, ситуація нагадує Ваш розрахунковий рахунок у банку, якщо Ви щомісяця кладете на рахунок $3, а з рахунку списуєте $60. Можете уявити, що стане з Вашими чеками. Звісно, вони можуть лопнути.

Я можу Вам сказати, що наше з Вами здоров'я теж на межі катастрофи, тому що більше немає мінералів у нашому ґрунті, і тому ми з Вами, всі разом ікожен окремо, несемо повну відповідальність за своє здоров'я і свідоме додаткове вживання мінералів.

Мене часто запитують: "А що робили 1000 років тому, коли не було добрив, а в суспільстві були люди, які жили багато років? І що Ви думаєте про єгиптян, китайців, індусів?"

Вони жили біля великих річок Нілу, Гангу, Жовтої в Китаї, які майже щороку розливалися і наповнювали все навколо. І щоразу повінь, здогадайтеся, здогадайтеся, що приносила. Вода приносила мул і пісок із гір на відстань тисячу миль. І люди молилися всім своїм богам, дякуючи за повінь. Ми молимося - щоб їх не було. А повені збагачували ґрунт опадами, мулом і мінералами, тим самим збагачуючи і врожай зернових культур. Король Філіп, батько Олександра Великого, одружився з 12-річною дівчинкою, королевою Єгипту Клеопатрою. Вона була далеко не Елізабет Тейлор у дорогій косметиці та вбраннях. Вона була плоскогрудим, худим створінням, яке не вирізнялося сексапільністю. Чому ж король одружився з нею? Та тому, що в її володіннях були найкращі поля. Усі знали, що кращих зернових, ніж у Єгипті, ніде не знайдеш, а гігантська армія на чолі з його сином Олександром Великим збиралася завоювати весь світ. Потрібне чудове борошно для солдатів, щоб вони могли марширувати 20 годин, битися 6 годин і перемагати. Якби вони користувалися зерновими з бідного на мінерали ґрунту, вони б і 20 хвилин не витримали, а скоріше стали кричати: "Мамо, забери мене!" Він знав, що Єгипет - місце, де найкращі зернові. Повені там чудово постачали ґрунт мінералами, і світові культури, що дали світові велике мистецтво і технології, походять із цих місць. Люди володіли великим розумовим потенціалом саме тому, що їхня їжа була багата на мінерали.

А тепер я зроблю ось що. Я візьму кілька мінералів. Кілька всього, щоб Ви мали уявлення, а стосується це всіх мінералів без винятку. Давайте візьмемо найпоширеніший мінерал кальцій. Про нього всі знають. Дефіцит кальцію - причина приблизно 147 різних захворювань. Іноді вони називаються за іменами людей, наприклад Білсползі - це коли половина Вашого обличчя викривляється. Це не параліч, це просто парез лицьового нерва. Цей стан спричинений дефіцитом кальцію в організмі. Остеопороз - це захворювання посідає 10 місце за смертністю серед дорослого населення. Хвороба ця дуже дорога. Операція із заміни шийки стегна або кульшового суглоба коштує $35000, а якщо, не приведи боже, два стегна, то це $70000. Добре, якщо Вам це обходиться безкоштовно і у Вас є страховка. Місіс Кітц із Ретфорда, у штаті Вірджинія, яка померла у віці 115 років, якщо пам'ятаєте, померла внаслідок ускладнення після падіння. У тварин остеопорозу, наскільки мені відомо, не буває. Наприклад, у Вас у стаді 100 корів і цього року немає жодного теляти, щоб покрити поточні витрати, і Вас це непокоїть, тому що треба платити за корми, послуги ветеринара, догляд за пасовищем і фермою, добрива, за лагодження огорожі і так далі. У Вас немає теляти, щоб продати його й отримати готівку для покриття витрат. Ви телефонуєте ветеринару і кажете: "Що
відбувається? Чи не потрібно позбутися корів?" Ветеринар приходить, оглядає їх і каже, що справа зовсім не у Ваших коровах. Потім оглядає бика і робить висновок: "Проблема зрозуміла, у бика остеопороз, з його тазостегновими суглобами йому важко спілкуватися з коровами". Але щоб запобігти цьому, потрібно давати народженому теляті кальцію всього на 10 центів на день, і в нього ніколи не буде остеопорозу.

Для профілактики пародонтозу і запалення ясен дантисти і пародонтологи радять Вам чистити зуби після кожної їжі і користуватися флосом. Як ветеринару, мені доводилося стикатися з сотнями тисяч тварин: мишей, щурів, кроликів, собак, овець, свиней, коней, левів, тигрів, ведмедів. Вони не страждають захворюваннями ясенвони не користуються флосом. У них часом несвіже дихання, але здорові ясна. Причина того, що у тваринництві ми не зустрічаємося із захворюваннями ясен, та сама. Немає дефіциту кальцію.

Далі - проблема артриту. Якщо Ви пам'ятаєте, ми вже говорили про курячий хрящ і желатин. 85% артритів викликано остеопорозом суглобових закінчень кісток. Далі -артеріальна гіпертонія. Гіпертонія - це підвищення тиску. Перше, що Вам порекомендує лікар, це знизити вміст солі у Вашій дієті. Усі це знають, коли завжди втовкмачували в голову. Але згадаємо корів. Перше, що фермер додає в їжу домашньої худоби - це шматок солі. Жоден фермер не буде конкурентоспроможним, якщо не даватиме худобі шматок солі. Він просто помре, побачивши рахунки від ветеринара, просто з глузду з'їхати. І нам пропонується повірити, що нам не потрібна сіль, що та кількість солі, яку ми отримуємо в пшеничному хлібі, в салаті - достатньо. Не вірте. Уявіть, лікар, який доживе до 58 років, каже Вам: "Не їжте сіль, не вживайте вершкове масло", а ті, хто жив 120 років, вживали вершкове масло і сіль. Спробуйте зробити вибір.

Я взяв контрольну групу з 5000 осіб із підвищеним кров'яним тиском і збільшив удвічі споживання кальцію, і через 6 тижнів припинив експериментувати, тому що у 65% з цієї групи кров'яний тиск нормалізувалося лише шляхом подвоєння кальцію.

Коли ці пацієнти, які лікувалися у лікаря, з'являлися на прийом, лікар говорив: "О, у Вас нормальний кров'яний тиск, що Ви приймали?". "Я перебував на експерименті, приймав подвійну норму кальцію" - відповідав пацієнт.

Наступна проблема - судоми. Ви прокидаєтеся серед ночі і не можете поворухнути ногою. Ми все це відчули. Зазвичай це дефіцит кальцію в організмі.

Далі слідує постменструальний синдром. Емоційний і фізичний стан, який ми називаємо - емоційний і фізичний стан. істерикоектомія. У Каліфорнійському інституті Сан-Дієго було запропонованоподвоїти денну норму прийому кальцію, і 85% емоційних і фізичних симптомів як не бувало.

І останнє - болі в попереку. 65% американців страждають на болі в попереку, незалежно від того, чи працюють вони за комп'ютером, чи розвантажують вантажівки, чи водять великі автобуси. Це велика американська трагедія. Насправді, болі в попереку - це це остеопороз хребцянезалежно від того, є проблема з хребетними дисками чи ні. Якщо диску нема на чому триматися, хребець виснажується, руйнується, особливо якщо у Вас дефіцит міді.

Останнє, про що я хочу з Вами поговорити, це діабет. З цією проблемою був пов'язаний кожен. Це третя за рахунком причина смертності в США. Він має ускладнення, побічні ефекти, включно зі сліпотою, порушенням ниркової діяльності, серцево-судинними захворюваннями різного ступеня. Що, своєю чергою, - перша причина смертності серед американців. Якщо у Вас діабет, тривалість Вашого життя в середньому нижча, ніж у того, у кого його немає. У ветеринарії ми дізналися 1957 року, що можна запобігти і вилікувати діабет за допомогою мінералів. Ці дані були опубліковані в офіційному журналі, що представляє науку в національних інститутах здоров'я, де було сказано, що "діабету можна запобігти і вилікувати за допомогою хрому і ванадію". Один лише ванадій, згідно з даними університету Ванкувера та медичної школи Брігшколумбіум, у змозі замінити інсулін. Для багатьох людей процес триває 4...6 місяців, тобто це поступовий процес, протягом якого треба вживати адекватну кількість хрому і ванадію.

Я на власні очі бачив, як це працює на сотнях і тисячах пацієнтів. Було б добре, якби мені вдалося переконати Вас приймати мінерали самим, а не розраховувати на те, що вони надійдуть в організм із продуктів харчування. А тим більше розраховувати на те, що упаковано в коробки, пакети, пляшки.

Існують три типи мінералівна які слід звернути особливу увагу. Перший тип - неорганічні мінерали. Це ті, які добувають, в основному, з кам'яних порід. Вони засвоюються лише на 8...12%. А коли Ви досягаєте віку 25...40 років, засвоюваність падає до 3...5%. Дуже погано, якщо Ви приймаєте щось на кшталт кальцію-лакті, що є звичайним неорганічним мінералом. Припустимо; що це кальцій-лакте в таблетках по 1000 мг. Багато людей, приймаючи по 2 таблетки на день, кажуть: "Докторе, я приймала дуже багато кальцію. Я чула передачу по радіо про артрити і приймала 2000 мг кальцію в день, але це не полегшило мій артрит, а зробило гірше". Запитують: "А який саме кальцій Ви приймали?" Відповідає:"Кальцій-лакте". Ось у цьому і є Ваша помилка, тому що лише 250 мг із цієї кількості - кальцій. І якщо врахувати, що Ви засвоюєте лише 10% з цієї кількості та 750 мг - це лактоза і молочний цукор, а 10% від 250 мг становить 25 мг, то якщо Ви приймаєте 2 таблетки, Ви отримуєте не 2000 мг, а 50 мг. Виходить, що для того, щоб отримати необхідну кількість кальцію, Вам потрібно приймати 90 таких таблеток на день, по 30 під час кожного прийому їжі. І не забувайте ще про решту 59-ти мінералів.

У 60-ті роки в сільському господарстві стали використовувати хелатні мінерали. Ці мінерали являють собою неорганічні мінерали з амінокислотами, протеїнами або ензимами, що обволікають неорганічний атом. Така форма мінералів збільшує їхню абсорбцію на 40%. Саме тому харчова промисловість накинулася на цю ідею.

Третя форма мінералів називається колоїдні мінерали. Вони мають найбільшу високу абсорбцію. Але ж саме абсорбція, всмоктуванняхвилює нас найбільше. Колоїдні мінерали всмоктуються на 98%, що в 2,5 раза більше, ніж хелатні мінерали і в 10 разів більше, ніж неорганічні. Колоїдні мінерали можуть бути тільки в рідкому вигляді і в дуже маленьких тільцях, у 7000 разів менших, ніж червоне кров'яне тільце, еритроцит. Кожна частинка негативно заряджена, а покриття кишківника заряджене позитивно, і утворюється електромагнітне поле, яке концентрує мінерали біля стінок кишківника. Усе це, разом узяте, дає Вам 98% засвоєння.
Рослини відіграють дуже цікаву роль в утворенні колоїдних мінералів. Вони у своїх тканинах перетворюють неорганічні мінерали на колоїдні. Вживаючи ці рослини, ми накопичуємо мінерали у своєму організмі і використовуємо їх. Але оскільки в нашому ґрунті немає мінералів, у рослинах, в урожаях недостатньо мінералів.

Усі довгожителі, які жили до 120...140 років, мають багато спільного. Вони живуть у високогірних селах, вище 8000 і 14000 футів від рівня моря. У них не понад 2 дюйми опадів на рік, зовсім немає дощів, не буває снігу. Це дуже сухі регіони.

І як, Ви думаєте, вони отримують воду для пиття та іригації? Від танення гірських снігівВода, яка виходить з-під льодовиківне така чиста і прозора, як гейзерівська вода, а якщо наповнити склянку і подивитися, жовтувато-біла або біло-блакитна. Вона містить від 60 до 72 мінералів.

У Тіті-Кака, мені подобається повторювати цю назву, або на Тибеті її називають льодовим молоком. І вони цю воду не тільки п'ють, отримуючи 8...12% абсорбції мінералів, а й, що важливіше, вони зрошують землю цією водою рік за роком, врожай за врожаєм, покоління за поколінням уже 2,5...5 тисяч років.

І в них немає діабету, серцево-судинних хвороб, високого кров'яного тиску, артритів, остеопорозів, раку, катаракти, глаукоми, немає дефектів у дітей під час народження, немає в'язниць, немає наркоманів, немає податків, немає лікарів, і вони живуть 120...140 років без захворювань.

На вашу думку, чи важливі колоїдні мінерали? І щоразу, коли Ви один день не приймаєте мінерали, Ви вкорочуєте своє життя на кілька годин або навіть кілька днів.

Подумайте над цим і будьте здорові!
Доктор Воллок і його скандальна лекція "Померлі лікарі не брешуть"

Продовження читайте у статті:
«Померлі лікарі не брешуть 2. Викриття фахівців«

Клубер попереджає - ці статті опубліковані виключно для загального відома і не повинні використовуватися або розглядатися як заміна для професійної медичної консультації або лікування!

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст