Інтимна зона

11 спосіб встановити справжню зв'язок, коли інтим відходить на другий план

Все дуже просто: якщо буде близькість за межами спальні, то вона буде і в спальні. Так що не скупіться на ніжність і турботу!
8.2к.

А що якщо я скажу, що ви з партнером можете стати ще ближче один одному, навіть не займаючись любов'ю? Припускаю, що ви не погодитесь і відразу подумаєте: «Постій! Що може бути інтимніше, ніж фізична близькість? Хіба цей заборонений плід – найсолодший і бажаний – не об'єднує двох люблячих людей сильніше всього на світі?»

Правда полягає в тому, що заняття любов'ю та близькість – не одне і те ж. І одне з них є по-справжньому ключовий і визначальною у створенні довгострокових і успішних відносин.

Лібідо не може просто зашкалювати роками. На початку стосунків ви дійсно заводитесь навіть від однієї думки про партнера. Але минає кілька місяців, років і сексуальне бажання «стабілізується». Зауважте – це зовсім не означає, що ви віддаляєтеся один від одного або набридли. Це нормальний природний процес, через який проходять всі пари.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Після гарячої першої фази відносин, настає наступна – спокійніше. Це саме той етап, коли зовсім не обов'язково вступати у фізичну близькість, щоб відчувати інтимність і тісний зв'язок. Вам все так само весело і приємно з коханою людиною, хоча ви можете бути в смішних і безглуздих піжамах в спальні. Ваш партнер не стає від цього менш близьким або привабливим.

Коли ви лежите з партнером на дивані і базікаєте про все на світі, згадуєте про те, обговорюєте якісь важливі речі, мрієте, смієтеся, – у такі моменти і створюються зв'язки, що формують щасливий шлюб. І це відбувається щодня.

При цьому фізична близькість відбувається з частотою, що задовольняє обох партнерів. Ніхто не сперечається, що сексуальна близькість дуже важлива для успішних стосунків, але тільки вона одна не може бути їх фундаментом. Близькість – ось ключ до справжнього щастя двох людей.

Ліниве лібідо, або все ж людей пов'язує щось інше?

Той факт, що фізичної близькості у відносинах з часом стає менше, зовсім не означає, що лібідо назавжди згас і «йде любов». Так, ви вже можете не займатися любов'ю щодня або при кожній зустрічі, але це ніяк не впливає на близькість і ваші почуття.

Навпаки, ви виявляєте після приємного і щирої розмови, що як і раніше залишаєтеся привабливими і бажаними для своєї половинки. Адже при цьому виникає сильна і глибока емоційна зв'язок. З вашим лібідо все в порядку, не переживайте. Просто ви відкриваєте новий етап у відносинах – виявляєте, що вас переповнюють любов і захоплення партнером навіть без фізичної близькості.

Пари, які буквально зациклені на сексі і не звертають уваги на решту – сильно ризикують. Коли елементарно не вистачає емоційної близькості – справжнього захоплення, поваги, ніжності, поцілунки, пестощі, обійми, розраховувати на довгострокові відносини досить наївно.

Насправді, багато хто дійсно шукають справжню близькість, яка зберігається і за межами спальні. Ті, хто знаходиться в успішних і щасливих відносинах, впевнений, розуміють, про що я.

Читайте також: Одна річ, яку чоловіки люблять навіть більше, ніж близькість (але не говорять про це)

Ви задоволені?

Пари, яким не вистачає емоційної близькості, спочатку може все влаштовувати і навіть захоплювати, поки в один день один з партнерів (або обидва) раптом з подивом не виявить, що їх, власне, нічого не пов'язує.

Щоб такого не сталося з вами – спостерігайте за динамікою розвитку відносин. Зверніть увагу на дні, коли у вас не фізичній близькості – продовжуєте ви спілкуватися як партнери або практично не помічаєте один одного?

Ретельно проаналізуйте свої відчуття після того, як пройшов період медового місяця. Як вони змінилися?

Тільки не обманюйте себе і не бійтеся подивитися правді в обличчя. Оцініть за 10-бальною шкалою, наскільки задовольняють вас стосунки.

Потім визначте ті речі (наприклад, спілкування, підтримка, кількість часу, проведеного удвох, прихильність), які відсутні.

І тільки після цього виберіть підходить час для розмови по душам зі своїм партнером. Ні в якому разі не починайте його, коли перебуваєте в стані стресу, або того гірше – під час сварки. Розмова буде конструктивною тільки в тому випадку, коли ви обидва будете налаштовані на неї. Саме тоді зможете озвучити і обговорити, як можна задовольнити потреби один одного.

Якщо ви припинили проводити багато часу в спальні, а справжня близькість відсутня, то це викликає серйозну незадоволеність відносинами. Коли ви емоційно абсолютно відключені один від одного, то стрибок в ліжко тільки все ускладнює. Особливо для тих, хто шукає справжню близькість. Так це працює, і з цим доведеться рахуватися.

Гарна новина полягає в тому, що стосунки можна врятувати і направити в правильне русло. Правда у вас це не вийде, якщо будете сидіти, склавши руки. Доведеться діяти, і ось кілька порад, які допоможуть вам перезавантажити відносини.

11 речей, які допоможуть зблизитися:

 • Прогуляйтеся по нічному місту, взявшись за руки.
 • Зробіть один одному 10-хвилинний масаж перед сном.
 • Сядьте в парку на невеликий килимок, щоб довелося тісно притиснутися один до одного.
 • Надішліть грайливий повідомлення партнера про те, що готуєте сюрприз, а який – не пояснюйте. Або просто напишіть, як любите і цінуєте чоловіком/дружиною.
 • Як би не втомилися після роботи – не падайте відразу ж у знемозі на подушки і не засинайте. Поговоріть хоча б хвилин 20 перед сном.
 • Згадайте про своєму першому побаченні або про те, коли вперше вступили в інтимні стосунки.
 • Готуйте обід, танцюючи під музику на кухні.
 • Проведіть чотири хвилини, безперервно дивлячись один одному в очі і не вимовляючи ні слова. Потім обговоріть, що при цьому відчували.
 • Займайтеся спортом удвох – «пари, які потіють разом, залишаються разом».
 • Згадайте, що викликало у вас «пурхання метеликів в животі» на початку відносин, і намагайтеся повторювати цей досвід.
 • Кожну ніч, незважаючи на те, як пройшов день, дякуйте партнера за те хороше, що зробив для вас. Навіть якщо це буде щось крихітне. При цьому обов'язково вказуйте конкретно, за що говорите щире «спасибі». Наприклад, за помитий посуд, принесені продукти для вечері, надіслане повідомлення зі словами любові, ранковий поцілунок перед відходом на роботу та інше.

Хоча близькість і сприяє хімії любові, але не забувайте, що йдеться не про ракетобудуванні! Розкажіть своєму партнеру, що вас заводить і подобається. Дивно, як багато можна зробити один для одного, просто обнявши або поклавши руку на стегно.

Частіше згадуйте про приємні моменти минулого і постійно плануйте майбутнє, яке ви з нетерпінням чекаєте разом. Близькість неможлива без ніжності і турботи.

Не забувайте спілкуватися

Спілкування, безумовно, є основою справжньої близькості. Зрештою, ваш партнер – не телепат і не вміє читати думки. Так що донести до нього, чого ви хочете, в чому потребуєте – можна тільки за допомогою слів. Точно так само, як і дати йому зрозуміти, що він любимо і доріг.

При цьому важливо навчитися не тільки слухати, але й чути. Тільки в такому разі спілкування буде справжнім і двостороннім. Згадайте, коли ви востаннє розмовляли один з одним, відставивши у бік телефони і дивлячись в очі один одному? Досить часто ми розмовляємо між справою, одночасно переглядаючи стрічку в Facebook, улюблену програму по ТБ або займаючись чимось своїм.

Все дуже просто: якщо буде близькість за межами спальні, то вона буде і в спальні! Так що не скупіться на ніжність і турботу. І пам'ятайте: завжди можна все виправити. Починайте вже з сьогоднішнього дня!

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст