Езотерика

Ці 7 уроків з Корану можуть кардинально змінити ваше життя!

Прочитайте цей текст! І ви будете здивовані тим, що він вам відкриє!
7.8к.

Коран – головний священний текст ісламу, він поділений на глави (сури) і вірші (аяти). Мусульмани вірять, що він був посланий Мухаммаду (мир йому і благословення) в 610 році через архангела Гавриїла і з тих пір служить джерелом божественного настанови і мудрості.

За переказами, ниспослание сталося, коли Мухаммед перебував у печері Хіра на горі Джабаль ан-Нур, що приблизно в 3 кілометрах від Мекки. Тут Мухаммаду явився архангел Гавриїл і зажадав, щоб той прочитав рядки, які пізніше увійдуть до 96-ю суру Корану.

Мухаммад прочитав. Що було далі – відомо.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Сьогодні Коран служить фундаментом ісламського богослов'я і шанується мусульманами всього світу як джерело натхнення при створенні будь-яких творів: від музики до образотворчого і прикладного мистецтва. Однак мудрість цієї книги здатна змінити на краще життя кожної людини, незалежно від релігійних переконань.

Ця книга подає уроки високої моральності у відносинах зі світом та людьми, вчить ввічливості і такту, знайомить з основами дієтології та здорового способу життя – всі ці знання корисні кожній людині. Давайте трохи заглибимося в цю священну книгу і подивимось, які уроки можна з неї витягти.

1. На що ми витрачаємо свій час

103-я сура Корану говорить: «Клянуся передвечірнім часом, що люди несуть збитки, крім тих, які увірували, робили праведні діяння, заповедали один одному істину і заповедали один одному терпіння!» (103:1-3).

Якщо б з Корану можна було взяти тільки одну крихту мудрості, то цього було б досить. Питання про те, як людина користується своїм часом, є незмінною темою нескінченної кількості книг, семінарів і лекцій про самовихованні та самовдосконаленні. Але, мабуть, самий місткий на нього відповідь міститься саме в цьому аяті Корану.

Людина найкращим чином використав час свого життя, якщо, покидаючи цей світ, він залишає його кращим, ніж він був до його народження.

Час свого життя слід використовувати на добрі справи і допомогу ближньому. Слід бути чесними один з одним. Слід бути терплячими – не квапливими на гнів і швидкими на прощення, так, щоб своєю поведінкою ми розривали кола насильства і жорстокості.

Той, хто коли-небудь задавався питанням, на що витратити своє життя, тепер отримав на нього відповідь: витратьте її на любов до ближнього.

 2. Кожна проблема – це нова можливість

У Корані ми читаємо: «Ми неодмінно випробуємо вас незначним страхом, голодом, втратою майна, людей і плодів. Обрадуй ж терплячих, які, коли їх осягає біда, кажуть: «Воістину, ми належимо Аллаху і до Нього повернемося». Вони удостоюються благословення свого Господа і милості...» (2:155-157).

Ці слова нагадують про те, що всі наші випробування – це можливості для зростання. Рано чи пізно для кожного настає час перевірки. У кого-то випробування трапляються частіше, хтось рідше, але вони не минають нікого. І не варто займатися самообманом і будь-якою ціною уникати труднощів у житті – сенс не в цьому. Сенс в тому, яким чином реагувати на труднощі.

Той, хто зустрічає труднощі з терпінням і надією на краще, пам'ятає про те, що вони минущі, обов'язково буде винагороджений. Винагородою йому буде мудрість і життєвий досвід або навіть нагорода може бути цілком матеріальної, але вона завжди приходить до того, хто проявляє терпіння перед лицем нещасть.

3. Не опускайтеся до пліток

Коран говорить: «Скажи Моїм рабам, щоб вони говорили найкращі слова, бо сатана вносить між ними розбрат. Воістину, сатана для людини — явний ворог» (17:53)

Ніщо так не сіє розбрат, як плітки. Часто ми піддаємося спокусі виставити себе в кращому світлі за рахунок приниження інших. Можливо, таким чином і можна потішити своє самолюбство або навіть обзавестися купкою прихильників, але ці «бонуси» завжди недовговічні.

Рано чи пізно прихильники розбіжаться: адже, зрештою, якщо хтось говорить погано про людину, що заважає йому погано відгукуватися про інше? У підсумку пліткарі залишаються одні, ніким не улюблені і нікому не потрібні.

Зазвичай жертва пліток відчуває образу, нерозуміння, зрада – невже це те, що ви хочете залишити після себе? Чи Не краще, щоб ваші слова служили об'єднання і натхненню людей?

Про це ясно говориться в Корані: не сійте чвари, говорите добрі слова, говорите правду. Це шлях до чистого і чесного життя.

4. Будьте ласкаві

Коран говорить:«Воістину, Аллах велить дотримуватися справедливість, робити добро і обдаровувати родичів. Він забороняє гидоти, негожі дії і безчинства. Він перестерігає вас, — бути може, ви згадаєте науки» (Коран, 16:91).

Якщо вас ображають або засмучують, або просто заважають, у вас є вибір: або розсердитися, почати грубити і мстити у відповідь, або ігнорувати, або зберегти добрий настрій, ввічливість та коректність.

Коран вчить вибирати доброту.

Причому, як бачимо з цього аята, припис «дотримуватися справедливість» і «робити добро» не конкретизується, тобто не поширюється на якусь певну групу – це означає, що справедливість і добро мають бути адресовані всім.

І на це є причина: своєю добротою ми розриваємо коло зла, тоді як відповідаючи злом на зло, ми замикаємо його. І не тільки це. Примножуючи добро, ми збільшуємо ймовірність того, що естафета порядності і людяності буде передана далі, і той, кому ми відповіли добром, понесе його іншим людям – рідко, але так буває.

У Корані можна знайти багато мудрих уроків доброчесного життя, але цей – один з найважливіших. Уникайте зла і несправедливості, і ваше життя зміниться на краще.

5. Кажучи, підбирайте найкращі слова

Аят, що стосується теми пліток (17:53), одночасно зачіпає і більш об'ємну тему: коли ми говоримо, потрібно робити це вдумливо, підбираючи найкращі слова.

Більшість людей говорять, не думаючи. Головне – передати повідомлення, неважливо якими словами. Зазвичай ми обмежуємося мізерним набором слів, лише б скоріше висловити думку.

Але уявіть себе на співбесіді з роботодавцем, коли слова можуть коштувати вам роботи вашої мрії, або на побаченні – ось коли ми зважуємо кожне слово! Слова мають значення. Вони здатні переконати і надихнути, з їх допомогою можна маніпулювати і навіть зруйнувати чиєсь життя. Користуючись такою сильною зброєю необдумано, ми ризикуємо завдати непоправної шкоди або втратити безцінну можливість.

Одне слово може змінити все життя. Тому, чим швидше ми розлучимося з звичкою легковажно кидатися словами, тим краще. Нехай всі наші слова будуть «найкращими», як сказано в Корані. І тоді наше життя неодмінно зміниться буквально у всіх аспектах.

6. Нехай гнів творить, а не руйнує

Коран говорить про людей, «які роблять пожертвування в радості і в горі, стримують гнів і прощають людей. Воістину, Аллах любить творять добро» (3:134).

Цей аят нагадує про дуже важливій особливості людини: здатності використовувати гнів на щось конструктивне, а не деструктивне. Злість можна трансформувати у творчу енергію, перетворити її так, що вона стане для інших джерелом розради і допомоги.

Задумайтеся. Злість – це велика мотивуюча сила, включаються у несприятливій ситуації. Відчуваючи цю сильну емоцію, людина відчуває необхідність щось змінити.

Але адже з її допомогою можна змінити щось на краще. Замість того, щоб перетворювати гнів в насильство, грубе звернення, образи, що заважає направити його в творче русло, використовувати в благих цілях?

Наприклад, обурення існуючої політичною ситуацією можна вилити на інших, тих, хто з вами не згоден, шляхом докорів та образ, а можна втілити його в діяльну політичну позицію, спрямовану на поліпшення того, що ви вважаєте недосконалим.

Коран нагадує, що гнів володіє силою, потрібно тільки його втихомирити і направити в правильне русло.

 7. Думайте самостійно

Про тих, хто мислить самостійно, Коран говорить (8:22): «Воістину, найгіршими з живих істот перед Аллахом є глухі і німі, які не здатні розуміти».

Це може стати несподіванкою для тих, хто вважає, що релігійні тексти закликають тільки до однодумності: насправді, більшість релігій заохочують в людині здатність до міркування і спроби по-справжньому зрозуміти, чому він вірить в те, у що вірить.

Цю ідею красномовно висловив античний філософ Сократ: «Неусвідомлена життя не варте того, щоб нею жити». Дійсно, життя без думки, наміри, міркування – це час, витрачений даремно. Людина, яка ні про що не замислюється, подібний просто былинке на вітрі – він не живе по-справжньому.

Давайте на мить зупинимося і подумаємо над своїми вчинками: будуємо ми своє життя свідомо? Намагаємося цілеспрямовано покращити світ навколо? Якщо ні – перечитайте цей аят. Можливо, після цього ви відкриєте нову сторінку свого життя.

Божественна премудрість

Коран – це приголомшливий джерело премудрості, черпаючи з якого, можна змінити своє життя. Важливо не пройти повз нього, незалежно від того, які у вас переконання і віросповідання. Він стосується стількох тим – їх куди більше, ніж ми тут згадали і містить знання, в яких ви, можливо, як раз потребували.

За матеріалами – islam.kz

author avatar
Елліна Гофман Редактор
Народившись в Одесі, а тепер проживаючи в Тель-Авіві, я, Елліна Гофман, перенесла багатство культур і знань з одного куточка світу в інший. Моя пристрасть і глибоке розуміння психології міжособистісних відносин і астрології дозволяють досліджувати та розкривати тонкі нюанси людського досвіду крізь лінзу астрологічних символів.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст