Езотерика

«Москва сльозам не вірить» очима американки

Американський погляд на всіма улюблений шедевр нашої кінокласики
3.8к.

Подивилася фільм «Москва сльозам не вірить» зі своєю американською подругою Кріс. Все таки оскарівської кіно, як ні крути. Мені захотілося, щоб моя подруга, обожнює російську класичну літературу, ознайомилася з цим шедевром нашої кінокласики. Дивилися з англійськими субтитрами. Під кінець фільму Кріс сказала, що у неї є багато питань.

— Оксано, я не розумію, чому якщо Катья була директором такої великої фабрики і у неї було три тисячі чоловік, вона жила удвох з дитиною (!!!) практично в дірці в стіні. Це ж неймовірно: дві людини живуть у однобедрумной квартирі. Директор великого підприємства спить у вітальні на розкладному дивані! Як це розуміти?

— Ну, Кріс, справа була ще в Союзі, тоді ми всі так жили. Я жила в однобедрумной квартирі з сестрою і батьками. Ми з сестрою спали теж у вітальні на розкладних диванах.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

— Так, але твої батьки не були такими великими босами, як героїня Катья?

— Але у нас тоді була загальна рівність і братерство...

— Але ж ти сама казала, що комуністи мали набагато більше, а хіба Катья не була комуністом, маючи керівну посаду? До речі, чому там мама Миколи вимовляє фразу «Хіба в ресторані пристойно нагодують?» У вас що, годували погано в тому числі і в ресторанах, але тоді як же вони існували і довго не виходили з бізнесу?

Я почухала потилицю, але Кріс продовжувала свої питання на засипку.

— Чому вона, будучи таким великим босом, їздить на такому факинг піс оф шыт, який постійно ламається? Її зарплати директора не вистачає на пристойну машину?

Моя розповідь про багаторічних чергах на автомобіль і про те, що жигулі зовсім ніякої не піс оф шыт, а дуже навіть пристойна машина як на ті часи, Кріс не переконав. Вона продовжувала задавати питання:

— Оксано, я не розумію. Ось Катья — вона така красуня й розумниця, досягла всього сама, виховала дочку, але вона, схоже, ніяк не може відчути себе щасливою тільки тому, що поруч немає чоловіка? Цей піс оф шыт Гоша, у якого комплекс неповноцінності, тому що його кохана жінка заробляє більше, кинув її по-хамськи, а вона замість того, щоб забити на нього, шукає його по всій Москві, втративши всіляку гордість і гідність? А потім вона його зі сльозами на очах приймає назад, але вона що, не розуміє, що у них стосунки все одно не складуться: вона ж заробляє більше за нього, а для нього це — проблема. А значить він — гівно-мужик, isn't he? Хіба я не права? Чому творці фільму червоною ниткою проводять думку про те, що жінка, чого б вона не домоглася, все одно — неповноцінна, якщо у неї немає «штанів»? Що це за булшыт, поясни мені, пліз?

До речі, якщо у кого виникли темні мыслишки з приводу бекграунду Кріс, не подкопаетесь, відразу кажу. Кріс — сліпуча красуня-блондинка розміру small, володарка чорного поясу карате, в свої 58 без жодної пластичної операції виглядає на 45, полягає в щасливому шлюбі зі своїм красенем чоловіком — успішним хірургом-ортопедом, живе з ним у замку спалень на десять, з прислугою і на березі озера, і сама при цьому доктор наук, має успішну приватну практику клінічного психолога. Мати трьох дітей. Кажу ж: не подкопаетесь.

Я засунула лекцію для Кріс, починаючи копати ще з 17-го року, але вона мене просто вражала наповал своєю нескаламученої логікою успішною і щасливою американки. Кожен історичний пасаж, який я намагалася висунути, вона тут же задвигала. Так ми і провели удвох томний вечір, погодившись, що на всі відповіддю є загадкова слов'янська душа. Тільки Кріс ще додала під кінець білого вина в келиху:

— Як добре все-таки, Оксі, що ти звідти поїхала. Ну не можу я тебе уявити сидить на табуретці і жує власні соплі: «Як довго я тебе шукала! Як довго я тебе шукала!» Який же це булшыт, ну просто огидно! Хоча в цілому фільм не поганий і я багато нового дізналася з вашої історії радянського періоду. А що ще цікавенького з російської в тебе є подивитися?

Oksana Lexell

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст