Езотерика

50 героїв нашого часу

Хто такі герої нашого часу? Чи є вони серед нас? Думаю, сьогодні - це досить складне питання, питання з іншої реальності. Навіть якщо припустити, що сьогодні вони існують, адже ми всі живемо в одному суспільстві - дуже важливо знати, хто вони. Ми спробували скласти невеликий список "героїв нашого часу". І ось що в нас вийшло.
3.8к.
 1. Мохаммед Алі
  Важковаговик, який переміг більше за всіх чемпіонів в історії боксу. Так, вміти битися - це круто. А ще він ігнорував заклик на В'єтнамську війну, бо вважав, що вона несправедлива. Його обізвали боягузом і на три роки відлучили від боксу. Через три роки всі зрозуміли, як вони помилялися щодо боягуза. Ще через три роки - щодо війни.
 2. Вуді Аллен
  Людина, яка довела, що жінки люблять кволих, очкастих, смішних і некрасивих. Плюс професійно на кларнеті грає! Не кажучи вже про те, що геній.
 3. Остап Бендер
  Він був дотепний, як радянський інтелігент кухонної закваски, і водночас утілював усі його таємні фантазії: могутня шия, орлиний погляд, натиск, здатність заробляти на життя в будь-якій ситуації та в будь-якій точці СРСР, дар підкорювати чарівних вдів і комсомолок... Але головне - абсолютна свобода.
 4. Робот Бендер
  "Лихослов, алкоголік, завзятий курець, любитель порнографії для роботів (у вигляді електросхем) і готування (щоправда, виходить у нього щось неїстівне, якщо не отруйне)". Так, у Вікіпедії відкритим текстом написано, що робот Бендер із "Футурами" - наша людина!
 5. Чак Беррі
  Він виїжджав на сцену на маленькому одноколісному унітазі. Він створив рок-н-рол, відсидів у в'язниці, влипав у сексуальні скандали. І у свої 83 роки запалює на сцені, як... як Чак Беррі!
 6. Гамфрі Богарт
  Героїчний цинік зі шрамом над губою (відлуння Першої світової) і цигаркою в роті, він був із тієї породи справжніх чоловіків, яка вимерла разом зі світовими війнами. І взагалі, цей чоловік знявся в "Касабланці" - найкращому фільмі всіх часів за версією Американської кіноакадемії.
 7. Джеймс Бонд
  Якби його не існувало, здається, він неминуче з'явився б одного разу з шафи в редакції журналу Maxim як еманація наших невисловлених бажань.
 8. Нільс Бор
  Творець сучасної фізики, можливо, навіть більшою мірою, ніж Ейнштейн. Фізика - це річ! І ще: багато Ви знаєте творців сучасної фізики, які в молодості були футболістами національної збірної?
 9. Борат
  Звісно, гидоти говорити нерозумно, а дурниці - бридко. Утім, ще стародавні греки запевняли, що і те, і інше дуже корисно для суспільства. Так ще й приємно! Тому ми однозначно голосуємо за людину, яка сміливо проробляє все це на весь світ.
 10. Йосип Бродський
  "Яку біографію роблять нашому рудому!" - сказала Ахматова, коли Бродського відправили на заслання за антирадянщину. Вона мала рацію. Обласканий геній цінується разів у десять дешевше, ніж вигнаний на чужину. Тим паче якщо він, чи не єдиний із вигнаних, зміг стати повноправним громадянином світу.
 11. Володимир Буковський
  За півтора десятка років по в'язницях і спецлікарнях цей принциповий борець із СРСР примудрився вивчитися біології та англійської мови, тож тепер він професор у Кембриджі. Навіть шанувальники радянського ладу нерідко ставляться до нього з повагою, оскільки інтелект, воля і готовність страждати за свої переконання в такій концентрації рідко зустрічаються в одній людині.
 12. Михайло Булгаков
  Навіть якщо не брати до уваги "Майстра" і "Собаче серце", послужити сільським і полковим лікарем, злізти з морфію, бути чоловіком одразу трьох красунь - це вже завидна біографія!
 13. Анатолій Вассерман
  Великий інок мозкової діяльності, якого ми поважаємо як істоту абсолютно іншої природи. Можливо, інопланетної.
 14. Симон Візенталь
  Якщо розглядати Гітлера як абсолютне зло, то "мисливець за нацистами" Візенталь у нас буде головним рятівником світу. На кшталт супермена. Тільки замість тупої квадратної щелепи - хитрий єврейський прищур.
 15. Воланд
  Хоча зло, ми, звісно, теж любимо. Особливо, якщо воно постає таким елегантним, найінтелігентнішим паном, та ще й з такою блискучою свитою.
 16. Володимир Висоцький
  З тієї ж породи, що й Гамфрі Богарт. Тільки наш, рідний, посконний, горілчано-кухонний і з гітарою.
 17. Серж Генсбур
  Співак, який прославився як майстер словесного епатажу. Хоча за великим рахунком для епатажу досить було його обличчя. І з цією фізіономією чоловік став коханцем найкрасивіших французьких жінок, включно з Бріджит Бардо і Джейн Біркін!
 18. Террі Гілліам
  Мабуть, режисер "Страху і ненависті в Лас-Вегасі" відповість у нашому списку за психоделіку. А ще виступить як почесний уповноважений представник "Монті Пайтона".
 19. Поль Гоген
  У 37 років кинути забезпечене життя буржуа, щоб стати жебраком, невизнаним генієм і померти в солом'яній хатині на Таїті, розмалювавши її божественними картинами, які незабаром зникнуть назавжди... Навіть якщо це й божевілля, то неймовірно красиве.
 20. Робін Гуд
  Звісно, грабувати багатих і роздавати бідним - це наївно. Але стріляти з лука і жити з бандою в лісі, по-любому, здорово!
 21. Сальвадор Далі
  Від природи він був куди нормальнішим за всяких ван Гогів і Врубелів, але старанно з цим боровся. Наприклад, засинав зі срібною чашкою в руці і, коли пальці упускали важкий предмет, прокидався і швидко замальовував сонну маячню, поки та не забулася. Багато й старанно чудив. І врешті-решт майже рехнувся насправді. Наші оплески!
 22. Джеральд Даррелл
  Незважаючи на вбитих лосів і розтерзаних під час редакційних експериментів кошенят, ми насправді любимо тварин! Хоча, безумовно, в дещо іронічному ключі, як і старина Даррелл.
 23. Д'Артаньян
  Хто в дитинстві не фехтував на прутиках, той народився не в цій країні! Коні, бійки, дружба, бургундське, "красуні Ікуку"... Такої концентрації гедонізму і драйву в одному житті більше не було. Ех, шкода, що він вигаданий.
 24. Роберт Дауні-молодший
  Людина, яка спробувала траву в сім років із рук батька, зробила запаморочливу акторську кар'єру, тричі відсиділа у в'язниці за зберігання кокаїну і героїну, опинилася на самому дні, зав'язала і випливла. Тобто ми маємо на увазі, що в кожного є шанс.
 25. Стів Джобс
  Навіть якщо не вдаватися в подробиці з приводу принад надкушеного яблука, все-таки саме йому ми зобов'язані тим, що в нас є можливість вибирати.
 26. Сергій Довлатов
  Напевно, краще про журналістів не писав ніхто. І пожив він теж, треба визнати, цікаво і місцями суворо.
 27. Річард Докінз
  Ми з тобою всього лише жалюгідні контейнери, в яких безсмертні гени живуть, злягаються і розлучаються. А Бога немає. Тобто нам можна робити все, що заманеться! Це все Докінз придумав.
 28. Інспектор Дребін
  Чудовий герой "Голого пістолета". Бути завжди впевненим у собі, виходити переможцем з будь-якої палітурки - і при цьому залишатися повним ідіотом! Чи це не мрія кожної мислячої людини?
 29. Венічка Єрофєєв
  Маленька, але незламна людина, що їде в те місто, де ніколи не відцвітає жасмин... Нехай вона слабка, нехай. Нехай вона ніколи не доїде. Але сам порив!
 30. Сергій Єсенін
  На жаль, мертва (як і мається на увазі) ілюстрація привабливого принципу "Живи швидко - помри молодим!". Дійсно, встиг усе.
 31. Михайло Жванецький
  Писати смішні й розумні речі не так уже й складно - куди важче знайти того, хто все розумітиме і сміятиметься, коли їх читатиме. Аудиторія інтелектуальних сатириків зазвичай прагне до нуля. Жванецького ж полюбили мільйони.
 32. Том Йорк
  Лідер Radiohead, жива і цілком діюча рок-зірка першої величини. Оскільки він сам і співак, і гітарист, і навіть подекуди на барабанах грає, від товаришів по групі Том залежить мало, і занепаду його кар'єри не передбачається. А ще він перший запропонував завантажувати свою музику безкоштовно.
 33. Карлсон
  Ось чоловік, харизми якого вистачить на добрий полк героїв будь-якого калібру!
 34. Гаррі Каспаров
  Він розумний. Перебуває по правильний бік барикад. Багатий і тричі одружений. До того ж один із найсильніших шахістів усіх часів, якщо не найсильніший.
 35. Джим Керрі
  Навіть за одне комічне амплуа - тверде так! Але ж перейшов ще й у драматичне - і блиснув!
 36. Стівен Кінг
  Без нього цей світ не був би таким жахливим. Прямо-таки геніально, диявольськи моторошним! Причому десь дуже далеко від нашого тихого, милого дивана. Ну і гонорари по 30 мільйонів доларів теж вселяють повагу.
 37. Курт Кобейн
  Останній справжній рок-ідол, заміну якому за сімнадцять років планета так і не знайшла. Згубили його не дружина і не героїн, а слава, якої він так уникав. Злий рок - у всіх сенсах.
 38. Костик із "Покровських воріт"
  Не стільки гарний він сам (хоча, безумовно, теж), скільки хлібосольна, професорська, дружна й така наївна Москва, у якій він панує в усьому блиску своєї юності й дотепності.
 39. Джеймс Кемерон
  Звичайно, голлівудський блокбастер - вельми сумнівна вершина сучасної культури. Але вже яка є. І Кемерон, безумовно, цар цієї гори. Якщо хто забув, то доповнення: "Термінатор", "Чужі", "Титанік", "Аватар" - адже куди не плюнь, усюди він!
 40. Джонні Кеш
  Кеш грав особливе кантрі, від якого зворушило навіть рокерів. Перетворив своє життя на руїни, але, гастролюючи по в'язницях, знайшов нові сили, з якими простягнув до 2000-х, коли став сенсацією сотий раз у своєму житті.
 41. Джон Леннон
  Леннон чи Маккартні? Ми обираємо менш комерційного, хоча й більш мертвого. Так, можливо, саме через нього "бітли" припинили своє існування. Але носієм ідеології був саме він. Очкарик, який ніколи не боявся зробити щось досі небачене.
 42. Євген Леонов
  Мабуть, його можна описати всього одним словом: добрий. Навіть коли Леонов грав лиходіїв, здавалося, є в них щось хороше. Немає у світі абсолютних негідників. А це почуття дорогого коштує. Ку!
 43. Єгор Лєтов
  Найжорсткіший панк-бунтар, який не боявся посилати у своїх піснях КПРС на три літери ще на початку 1980-х. Невисокий і щуплий, Лєтов міг би поодинці зробити революцію. І, можливо, зробив.
 44. Брюс Лі
  Людина, яка розсекретила таємне китайське єдиноборство кунг-фу, щоб усякі там Кіану Рівзи з розумним виглядом розмахували кінцівками, а всі інші повірили в те, що навіть маленькі й худі можуть усіх перемогти!
 45. Михайло Ломоносов
  Засновник славної традиції прибувати до Москви з рибним обозом і світлою головою, щоб згодом стати міжнародним світилом або, в найгіршому разі, мільярдером.
 46. Джек Лондон
  Спочатку він власноруч перепробував усе, починаючи з продажу газет і закінчуючи золотошуканням, щоб потім зі знанням справи це описати. Зате тепер інші люди можуть спокійно складати пригодницькі статті, не відходячи від комп'ютера, просто впоравшись із його прозою.
 47. Рендл Макмерфі
  Найкращий персонаж Кена Кізі, психопат-симулянт із "Пролітаючи над гніздом зозулі". Якщо ти нас чуєш, Рендле, знай: справа твоя живе! Ми теж постійно намагаємося влаштувати в цій клятій лікарні оргію з алкоголем і дівчатками!
 48. Граучо Маркс
  Головний майстер жарту серед прабатьків кінокомедії братів Маркс. Щонайменше він має повне почесне право перебувати в нашому списку як "друг друзів", оскільки його вважали своїм учителем Террі Гілліам, Далі, Набоков і Вуді Аллен разом.
 49. Марчелло Мастроянні
  Обличчя італійського повоєнного кіно, альтер-его Фелліні, Антоніоні, Вісконті. Створив образ інтелектуальної європейської еліти - витонченої, вічно злегка неуважної та елегантної.
 50. Доктор Хаус
  Злий доктор Айболить, який не порушує правил, він просто їх ігнорує. Темними самотніми осінніми ночами, коли починає нити застарілий ячмінь, особливо хочеться вірити, що такий лікар існує.

Знаєте ще якогось героя нашого часу? Поділися своєю думкою в коментарях нижче ;)

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст