Саморозвиток

10 способів стати кращим в будь-якій справі

Практичні і перевірені рекомендації з книги "Мистецтво вчитися" Джоша Вайцкина про те, як стати кращим в будь-якій справі, які повністю змінять ваш світогляд до життя в цілому
6.4к.

Мистецтво вчитися. Як стати кращим в будь-якій справі

Для того щоб стати кращим в будь-якій справі, потрібно переймати досвід успішних людей. Поради з книги «Мистецтво вчитися» Джоша Вайцкина допоможуть повністю змінити свій світогляд і життя в цілому. Всі книги американця є автобіографічними, саме тому вони містять практичні, перевірені рекомендації.

Джош Вайцкин – дивовижна людина. Прагнення до успіху він виробляв з дитинства. У віці 9 років він став чемпіоном з шахів, до 28 років здобув першість у китайському бойовому мистецтві тайцзіцюань. Весь секрет успіху, за словами Джоша, криється в умінні вчитися. Вивчайте і ви поради Вайцкина, впроваджуйте їх у своє життя, і ви завжди будете кращими!

1. Шлях від посередності до досконалості

Хочете досягти досконалості? Відмовтеся від посередності. Ваше існування в безпечної і комфортної шкаралупі не дозволить вам зробити кроки до поліпшення. Шлях до успіху неможливий без перешкод, без розколу міцно стискають стулок шкаралупи, в яку ви самі себе і загнали.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Для того щоб зрозуміти, що чекає вас на шляху до прогресу, згадайте рака-відлюдника. По мірі свого росту він вже не зможе уміщатися в маленькій раковині. Волею-неволею йому доведеться вилізти з надійного панцира і відправитися на пошуки більш просторого нового. Попереду – стільки небезпеки і невідомості, але необхідність кращого життя стирає всі перешкоди, нерішучість і страхи.

Під час пошуку відбувається фаза навчання, що сприяє розвитку. Успішні особистості починають з розстановки цілей у рамках можливого. Домагаючись бажаного, нерідко доводиться йти на ризик, змінювати свої життєві засади і правила. Але в підсумку ви будете приємно здивовані усвідомленням того, що тільки на шляху до досконалості ви отримали самі безцінні уроки. Їх не можна навіть порівнювати з легкими трофеями, отриманими без бою.

2. Навчіться тримати удари поразок

Відчуття програшу можна порівняти з розтоптаним серцем. В такі моменти приходить відчуття розчарування, болю і найсильнішого спустошення. Незалежно від сфери діяльності, боротьба є неминучим етапом до досягнення слави. Багато любителі легких шляхів дотримуються оманливого думки: важливий не виграш, а сама участь.

Погодьтеся, адже це тільки виправдання власної нерішучості, невпевненості у своїх силах. Навіщо ризикувати душевним спокоєм заради примарного виграшу? Якщо ви належите до таких людей, віддаєте перевагу прикидатися, що результат вам не важливий, зрозумійте одну важливу істину – розчарування неминуче буде з'являтися на шляху до досягнення мети. Все що вам потрібно – навчитися його гідно витримувати. Тільки в цьому випадку ви з негативу зможете черпати безцінний досвід навчання.

3. Навчіться знаходити в усьому свою «м'яку» зону

В ході реалізації своїх цілей потрібно навчитися знаходити особисту вигоду в кожній події. Головне тут – намагатися досягти так званої «м'якої» зони. Це свого роду рівень вашої ефективності в період виникнення непередбачених ситуацій. Всі вашу увагу приділено вирішенню конкретної задачі, але раптом щось трапляється. Яка ваша реакція?

За таких обставин людина може перебувати в «твердій» або «м'якою» зоні. У першому випадку, відчувається сильне напруження, ви будете намагатися зберегти колишню концентрацію уваги на своєму завданні, але, щоб його виконати, вже не обійтися без навколишнього допомоги. Під сильним тиском можна легко зламатися.

Альтернативним варіантом стане «м'яка» зона, в якій зосередженість межує з розслабленням. Нехай всередині вас буде буря, але зовні залишиться колишня безтурботність. Навчитися гнучкості – це мистецтво виживання в складних ситуаціях.

4. Навчіться адекватно сприймати ситуації

Усвідомивши важливість збереження ясності мислення і сили духу після поразок, ви осягнете один з найважливіших уроків життя. Звичайно ж, це складно. Тим не менш, багаторазове повторення помилок обов'язково тягне за собою ланцюгову реакцію руйнівної потужності. Після здійснення помилки зона комфорту буде загублена, залишиться тільки сум'яття.

Спробуємо візуалізувати ситуацію з допомогою двох прагнуть один до одного ліній. Перша – час, друга – ступінь нашого сприйняття ситуації. Якщо відбувається оцінюється адекватно, сприйняття буде знаходитися на одному рівні з часом. Під час здійснення помилки відбувається вражаючий розрив між лініями часу і сприйняття. Попросту кажучи, ми залишаємося на місці незалежно від безперервного руху часу. Замість адекватного цього ми залишаємося в минулому. Навчіться не затримуватися на негативних моментах, йдіть в ногу з майбутнім.

5. Позбавтеся від страху падіння

Чи помічали ви, що життя нерідко нагадує ходіння по спортивному колоді? Звертали увагу на безстрашність дитини перед падінням? Така дитяча безтурботність може стати відмінним прикладом. Пам'ятайте, ви можете відкривати для себе нові звершення, а кожне падіння аж ніяк не буде катастрофічним. Впавши, ви знову станете і продовжите свій шлях.

Єдиний момент – з роками ми все більше усвідомлюємо можливість отримання травми. І там, де дитина бачить сталий колода, ми часто помічаємо тільки натягнутий канат. Крок в сторону – катастрофа. Посковзнувшись, здається, що можна втратити все. Раніше легкі рухи перетворюються на справжній жах. Особливо це відчувається людьми, схильними до частих стресів.

Виховання оптимістичній компетентності, повною мірою замінює дитячу безтурботність, дозволить вам виробити стійку позицію перед рухом по «колоді».

6. Навчання через призму протилежної

В аспекті даосизму проглядається позиція вивчення «твердого з позицій м'якого». Щодня ми можемо простежувати тонку грань між протилежностями.

Яке почуття охоплює людину після того, як він тривалий час пересувався на милицях, і, нарешті, встав на ноги? Тільки після перенесеної хвороби і одужання ми починаємо цінувати своє здоров'я.

Ми не цінуємо те, що маємо. Тільки для того, хто гинув від спраги в пустелі, буде безцінним кожен ковток свіжої води. Наш розум оцінює речі відносно один одного. Використовуйте це у своєму житті.

7. Ви можете дозволити собі не бути героєм

Не чекайте, що оточуючі будуть цікавитися ціною ваших зусиль до досягнення цілей. Не обов'язково бути героєм. Згадайте Майкла Джордана. Він приніс виграш своєї команди, взявши на себе відповідальність в останні хвилини матчу. Всього за кілька хвилин йому вдалося зробити більше точних кидків, ніж кому-небудь іншому за всю історію НБА. Тим не менш, Джордан на останній хвилині промахувався частіше, ніж інші гравці за всю гру. Славу йому принесли не точність і майстерність, а готовність зробити неможливе для перемоги своєї команди.

Скільки внутрішніх хвилювань він пережив після програшу Chicago Bulls? Після того, як 20 000 вболівальників залишилися шокованими і розчарованими. Але Джордан не опустив голову, він гордо і гідно продовжив свій шлях до баскетбольної слави.

8. Визначте, на якому рівні ви перебуваєте

Деякі з нас живуть більш-менш пристойно, інші – досить непогано. Є й ті, хто завжди лідирують. Всі ці рівні відрізняються між собою. Перехід на новий етап вимагає особливих зусиль. Хочете зайняти місце посередині? Тоді у вас буде досить високий ліміт помилок. У такому разі кожна невдача буде сприйматися як відступ назад. Впоратися і подолати це можливо.

Що ж робити, щоб стати краще інших? Потрібно ризикувати там, де інші відступають, використовувати кожну несприятливу ситуацію в своїх цілях, витягуючи з неї черговий життєвий урок.

Якщо ж вам імпонує першість у всьому, обов'язковими умовами стануть аналітичний, искательский розум і сильна захопленість. Для таких людей кожна перешкода стає додатковим поштовхом до дій, до пошуку виходу, до зміцнення рішучості перед подоланням складних перешкод. Не здаючись, можна пережити будь-які труднощі.

9. Довіртеся своїй інтуїції

Більшість людей стикається з проблемами, вихід з яких знаходиться на підсвідомому рівні. Так, перше враження майже завжди буває правильним. Навіть якщо для перевірки своїх інтуїтивних здібностей потрібно кілька років, ви будете вражені результатами.

Інтуїція – це безпомилковий компас людини. Це міст, який межує з свідомістю і підсвідомістю. Ми не здатні вплинути на інтуїцію, але, встановивши з нею контакт, можна дістати невичерпне джерело творчої енергії.

10. Встановіть грань між голлівудськими фільмами і власною реальністю

Ми не можемо прораховувати наперед нові любовні стосунки, важливі моменти і нові пригоди. Попереду чекає чимало життєвих сюрпризів. Незалежно від того, скільки усердий ви докладете до підготовки з подолання несподіваних перешкод, ви все одно не будете готові. Діяти доведеться ефективно, часом не за наміченим планом, а по ситуації.

Головне – підготувати основу для вирішення проблем, залишивши місце для творчих, нестандартних, креативних ідей, ефективних навіть в умовах жорсткого тиску. Не варто проводити життя в очікуванні чогось, треба жити і діяти зараз!

10 порад від Джоша Вайцкина – це тільки початок до вашого вдосконалення. Відкрийте для себе книгу «Мистецтво вчитися», і ваше життя перевернеться з ніг на голову. Пам'ятайте, важливо не лише отримати безцінну інформацію, але і впроваджувати її в своє життя.

Починайте діяти негайно! Не бійтеся бути кращими у всьому!

Читати уривок з книги
Детальніше про книгу (сайт видавництва)
Купити і завантажити електронну книгу

author avatar
Антон Клубер Головний редактор
Антон займає почесне місце головного редактора сайту Клубер вже більше десяти років, демонструючи свої професійні навички журналіста. Володіючи глибокими знаннями в області психології, відносин і саморозвитку, він також захоплюється езотерикою і кінематографом.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст