Саморозвиток

14 уроків щастя з фільму "Службовий роман"

Уроки та життєві принципи щастя, які ми засвоїли з фільму "Службовий роман"
3.4к.

Неважливо, в який час ми живемо: за часів динозаврів, вікінгів, негараздів СРСР чи гей-парадів, завжди залишаються актуальними питання спілкування між людьми, засоби комунікації, причина чеснот і турбота про коханих.

Рідко, що може змусити нас щиро посміхнутися... зазвичай такі речі безцінні й безкоштовні: обійми дитини, поцілунок мами перед сном, пара, що цілується під дощем, або перегляд усіма улюбленого радянського фільму. "Службовий роман" належить до списку фільмів, які завжди будуть "у тренді", фільмів, які можна переглядати десятки разів і не втомитися.

"Службовий роман" - це мистецтво, яке в силах викликати не підроблений блиск в очах, і щиру посмішку на устах. Настільки смішні закохані, настільки виховані роботою товариші по службі, настільки самотні люди вечорами, але такі рідні кожному з нас. Кожен може знайти частинку себе в будь-якому персонажі, адже всі ми люди, всі ми помиляємося.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Кінороман зміг достукатися до сердець кожного глядача, оскільки в ньому розкрито 14 уроків щастя:

S1

1. Впустіть у своє серце любов

Не хочеться описувати всі банальні нюанси цієї теми, але зізнайтеся, що без взаємного кохання і коханих людей поруч просто ніяк не можна бути щасливим, адже щастя - це і є любов. Люблячі люди не сваряться, вони бачать тільки позитивні моменти життя, люблячі люди вміють жити щиро і прощати багато чого.

S3

2. Вчіться вчасно знімати маски

Усі ми різні і всі ми носимо маски. На роботі ми суворі професіонали, вдома щасливі "прискіпливі", з друзями найкращі радники, а на відпочинку трохи божевільні дикуни. Головне не упустити момент, коли люди заходять побачити нас справжніми. Не просто люди, а улюблені та близькі люди.

Людмила Прокопівна дозволила собі хвилинну слабкість, а натомість отримала щасливе життя. Ну, як Вам? Може все-таки хвилинна слабкість того варта?!

S2

3 Самотність - це тільки певний етап життя

"Як я боюся вечорів!" - яка глибока ця фраза. Самотні люди завжди найзавзятіші трудоголіки. Не хочеться йти туди, де на тебе ніхто не чекає. А іноді "просто нікуди йти".

Але ніколи не можна опускати руки. Проблема самотніх людей у їхньому відчаї. Потрібно вірити в краще і пам'ятати, що за наступним поворотом усе може змінитися. Самотність не буває вічною, як і все інше в житті.

S4

4. Корпоративи зближують, а іноді навіть можуть змінити все життя

"Завжди цікаво знати, що про вас думають ваші товариші по службі". Алкоголь, вечірня обстановка, натовп людей - ось і привід стати ближче, можливість підійти до того, з ким так хочеться познайомитися ближче. Неробоча обстановка завжди зближує, але і тут є своє правило, яке потрібно засвоїти - "не можна гадити там, де їси".

S5

5. Жінка має бути жіночною

Уроки стилю в кінофільмі можна конспектувати, і сміливо застосовувати на практиці. Секретарка Верочка, яка "цікава, як усі жінки, і жіночна, як усі секретарки", змогла допомогти Калугіній знайти свій образ, а в чому ж її секрет? Вона любить свою зовнішність, вона підкреслює те, що можна підкреслити, і приховує те, що бажано заховати. Брови, хода, стиль одягу - це все маленькі кроки до головного титулу "красива жінка".

S6

6. Плітки - найактивніші
співробітники в робочий час

Це якраз урок того, що не може зробити Вас щасливим. У всьому треба знати міру: у компліментах, в обговореннях, а громадській активності. Іноді когось висунуть на громадську роботу, а потім "не можуть засунути назад". Звідси суперечки, розбіжності й непорозуміння в колективі, сім'ї та загалом у житті.

Плітки залишають на Вас клеймо "йому довіритися не можна", адже будь-хто може стати причиною Вашої балакучості, відповідно Ви можете стати ворогом кожному.

S7

7. Земну кулю, як відомо, крутять тільки оптимісти!

І ніхто з цим посперечатися не сміє. Оптимісти "рулять" світом, адже саме вони вірять у все неможливе, і створюють теорію, що "немає нічого неможливого". Вірте в себе, вірте в краще, і життя стане яскравішим.

S8

8. Щоб пізнати одне одного краще,
міняйтеся іноді місцями

Зараз уточню. Рольові ігри у форматі "дізнайся, що думають про тебе інші". Дуже корисно іноді мінятися з людиною місцями, щоб зрозуміти справжні причини її вчинків. Це допомагає зберегти теплі стосунки і повернути довіру. Точно знаю, що Калугіній і Новосельцеву це допомогло. А вони всього лише на кілька хвилин помінялися місцями, але так глибоко дізналися те, що кожен думає один про одного.

S9

9. Наполегливість - крок до успіху

Мужик сказав - мужик зробив. Новосельцев зміг розтопити лід у серці неприступної фортеці, зміг пройти крізь усі лабіринти душі Людмили Прокоп'євни, він зміг знайти вихід. А допомогла йому його наполегливість. Ніхто не знає, на що він здатен, якщо не зробить перший крок. Не бійтеся програти, бійтеся не спробувати.

S10

10. Низькі люди завжди чинять низько

Двічі... двічі за один фільм Юрій Григорович, заступник директора, прекрасний сім'янин, красень чоловік, вчинив підло. А щастя не любить, коли його оскверняють.

"О, мій сором'язливий герой,
Ти спритно уникнув ганьби.
Як довго я грала роль,
Не спираючись на партнера.

Уся наша роль - моя лише роль.
Я програла в ній жорстоко.
Весь наш біль - мій лише біль.
Але скільки болю. Скільки. Скільки"

Після цих рядків будь-які коментарі будуть зайвими

Вдруге товариш Самохвалов просто не зміг встояти перед щастям інших людей. Заздрість не найкращий порадник і друг у питаннях пошуку щастя. Лукавити не можна, адже брехня - це впевненість успіху сьогодні, але повний провал завтра.

S11

11. Мотивація - запорука успіху

Калугіна змогла знайти підхід до Новосельцева. Він перестав працювати від дзвінка до дзвінка. Став затримуватися, щоб "доробити звіт" у її присутності. А всі інші так і поспішали додому, адже їхнє щастя було за межами цих сірих стін.

Потрібно створювати умови не тільки робочих буднів, а й особистих досягнень і самореалізації для кожного співробітника підприємства. Мотивація, друзі, найкращий варіант успішного бізнесу. А в особистому житті мотивація один із стимулів знаходження щастя і позитиву.

S12

12. Діти - запорука щастя і головний сенс життя

Дітки. Саме вони своїми нераціональними, подекуди дурними та божевільними вчинками змушують наші серця стати добрішими. А щастя не може проростати в душі без тепла і добра. Наші діти - наш рай, іноді занадто галасливий, але завжди рідний.

S13

13. Питання довіри - найважливіше і найделікатніше питання у стосунках

Усі брешуть, але не вся брехня може вбити частинку душі. Люди створені для того, щоб не жити поодинці, але питання довіри часто змушує їх розлучатися з коханими.

Калугіна боялася повірити своєму "принцу", не молодому, з дітьми, але саме "своєму принцу". А коли все-таки наважилася - то стала щасливою мамою і дружиною.

Завжди потрібно пробувати бути щасливим, адже отримуєте ви більше, ніж один щасливий момент, ви отримуєте щасливих людей поруч.

S14

14. Вдячність - наше усвідомлення того, що ми щасливчики

"...Відлуння душевної негоди,
У серці самотності печатка,
І безсоння сумні сходи
Треба вдячно приймати..."

Щастя всередині кожного з нас. Воно не в навколишніх обставинах чи успіху, воно у внутрішньому балансі. Протягом життя ми притягуємо тільки тих людей, у яких є такі самі як і в нас життєві принципи та підвалини, чиї погляди цілком і повністю збігаються з нашими.

Будь ласка, не відпускайте дорогих людей... вони Ваше щастя, справжнє щастя без зайвої мішури і брехливості.

Тепер ваша черга...

Які уроки ви засвоїли з фільму? Що найцінніше для вас? З чим ви згодні, а з чим категорично ні? Будемо раді вашій думці в коментарях нижче.

Марина Познякова

author avatar
Марина Познякова Автор
Марина Познякова — талановитий і унікальний автор статей, яка має не тільки глибокими знаннями, але і надихає здатністю мріяти і надихати інших. Закінчивши Донецький Національний Університет імені Василя Стуса, Марина знайшла своє покликання у створенні текстів, які зачіпають душі читачів. Її основні теми — це відносини між людьми, езотерика і роздуми про життя, що відображає її широкий кругозір і інтерес до глибинних аспектів людського існування.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст