Психологія

Як розпізнати брехуна: 6 ознак, які важливо знати

За день середньостатистичний чоловік бреше чотири рази. Це 1460 випадків брехні на рік...
13.7к.

За день середньостатистичний чоловік бреше чотири рази. Це 1460 випадків брехні на рік. Ми складаємо казки, подтасовываем факти і плетемо небилиці чотири рази на день. Будь то невинна брехня, щоб пощадити почуття одного, або більш витончена брехня, факт залишається фактом: ми багато говоримо правду. Можна подумати, що ми також добре розпізнати, коли нам брешуть. Спойлер: це не так. Дослідження показують, що ми виявляємо брехня в 50% випадків.

Брехня складна. Люди брешуть в соціальних взаємодіях з друзями, подружжям, родинами і навіть незнайомцями. Завжди є причина брехні, хоча її буває важко визначити. Це може бути страх осуду, збереження соціального статусу або іміджу або фінансова вигода.

Люди унікальні і динамічні, тому ознаки брехні не є надійними. Однак на моєму досвіді вони підтвердилися з дивовижною точністю.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ось 6 ознак того, що вам брешуть:

1. Всі, крім твердого «ні», є «так».

Що саме це означає? Якщо вони не психопати або соціопати, ми по своїй суті не хочемо обманювати. Це означає, що ми підсвідомо намагаємося уникати брехні і уникаємо твердих відповідей. А якщо ви маєте справу з психопатом або соціопатом, які становлять близько одного відсотка населення, — ви можете не побачити жодного з цих ознак.

Обманщик любить відповідати питанням на питання і уникати коротких, твердих відповідей без уточнень. Ви побачите подібні версії всюди. Якщо я запитаю кого-небудь, чи сподобалася йому стаття, яку я написав, і він відповість: «Це було дійсно цікаво», — це немає. Ймовірно, їм це не сподобалося, але вони не хотіли зачепити мої почуття. Чесність носить прямий характер, тоді як нечесність має тенденцію бути непрямою.

2. Мова тіла

Існує багато суперечок про мову тіла і його користь у виявленні обману. Я виявив, що його можна використовувати ефективно, але тільки при правильних обставин. Вам потрібно задавати людині питання, на які ви знаєте відповідь, і спостерігати за ним, коли він відповідає. Відбувається їх відповідь вільно, без вагань? Є у них тонкі манери, які вони використовують кожен раз, коли дають правдиву відповідь? Це їх базовий рівень. Ось хто вони і як вони діють, даючи чесні відповіді. Як тільки ви це зрозумієте, будь-яке відхилення стане помітним.

Зоровий контакт може бути особливо важливим; багато людей добре дотримуються цього, коли правдиві, і відхиляються, коли нечесні. Коли вони нечесні, у них може розвинутися занепокоєння чи твк.

3. Уникнення

Завжди є причина, по якій хтось уникає ситуації, теми або людини. Це може бути з багатьох причин, одна з яких — збрехати. Якщо ви, наприклад, питаєте кого-то, де він був, і він не хоче вам говорити, але й не хоче брехати, наступним кращим варіантом стане уникнення. Це також виглядає як зміна теми.

Ви повинні бути обережні з цим. Є причини, за якими люди уникають певних ті. Я уникаю розмов про політику зі своєю сім'єю не тому, що брешу, а тому, що хочу уникнути сварок.

4. Недоречний гнів

Якщо хтось вам бреше, а ви задаєте питання, які загрожують викрити цю брехню, вірогідним відповіддю буде гнів. Припустимо, ви питаєте чоловіка, чому він працював так пізно. Говорити про це спокійно — це нормально, якщо ваш чоловік чесний. Питання стає загрозливим, якщо його поставити, а вашого чоловіка не було на роботі. Загрожує, тому що чесна відповідь може зруйнувати стосунки.

Коли людям задають загрозливі питання, гнів, який здається недоречним, не є рідкісною реакцією. Вас можуть зустріти роздратованим питанням: «Чому ти мені не віриш?» або «Що ти намагаєшся сказати?»

5. Легке спогад не пам'ятних подій.

Зазвичай це відбувається, коли хтось хоче дистанціюватися від інциденту. Припустимо, я допитую людини, підозрюваного у злочині, яке відбулося випадковим ввечері в середу трьома тижнями раніше. Я б поставився до цього скептично, якби мені відразу сказали, що в той вечір пішли гуляти по лісі. Чому? Тому що більшість людей не пам'ятають, що вони робили вчора, не кажучи уже про тижні тому. Якщо у вас немає розпорядку дня, який ви виконуєте, незвично мати готові деталі для повсякденних минулих подій.

6. Ваша інтуїція підказує вам, що вони брешуть

Зазвичай, у вас є якесь передчуття з приводу чийогось характеру, і коли це почуття недобре, іноді ми намагаємося його раціоналізувати. Слухайте свою інтуїцію. Побудьте наодинці зі своїми думками і з'ясуйте, чому ви так себе відчуваєте. Зважте характер цієї людини і знайдіть причину, по якій він може обманювати.

Якщо хто-то вас обманює, ці ознаки можуть накладатися один на одного. Чим більше їх, тим більше вірогідність в тому, що вам брешуть.

Тепер, коли ви заглянули за лаштунки виявлення брехні, чи готові ви перевірити ці ознаки? Наступного разу, коли ви вважаєте, що хтось бреше, поспостерігайте за його поведінкою. Але пам'ятайте, що набагато більш серйозною проблемою може бути не розкриття брехні інших, а протистояння своєї власної.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст