Психологія

Дурного людини можна дізнатися за шістьма ознаками: арабська мудрість

«З посудини можна вилити тільки те, що в ньому є».
1.5к.

Прислів'я втілюють у собі мудрість, засновану на життєвому досвіді. Вони часто є результатом накопичених знань і уроків, які передаються з покоління в покоління.

Багато прислів'я універсальні і можуть бути застосовні до різних ситуацій і культурам. Завдяки своїй лаконічності і часто метафоричной природі, прислів'я легко запам'ятовуються, що робить їх ефективними засобами передачі інформації і цінностей...

Ось 8 арабських прислів'їв, в яких зосереджені глибокі істини про життя:

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

«По-справжньому розумний не той, хто відрізняє добро від зла. А той, хто з усіх зол може вибрати менше».

Справжня мудрість полягає не просто у визнанні різниці між добром і злом, а скоріше в тому, щоб орієнтуватися в ситуаціях, коли всі рішення і варіанти будуть мати негативні наслідки. Розум проявляється не в простому відміну правильного від неправильного, а в прийнятті найкращого можливого вибору, коли доводиться стикатися з важкими рішеннями, навіть якщо всі варіанти далекі від ідеалу.

«Воістину велика людина — той, хто незалежний від людей».

Справжня велич вимірюється не тим, що людина покладається на схвалення або підтримку інших, а їх здатністю бути твердими і незалежними у своїх переконаннях, діях і досягнення. Великий людина може йти своїм шляхом, навіть, якщо його ніхто не підтримує і переконує його відмовитися від своїх цілей і бажань. Великий той чоловік, який говорить те, що думає і ніколи не відмовиться від своїх цінностей і принципів.

«Укус лева заживає швидше, ніж від заздрості».

Фізичні травми можуть набагато швидше гоїтися, ніж руйнівний вплив заздрості на відносини і наше особисте благополуччя. Заздрість роз'їдає зсередини, затьмарює життя і впливає на наші стосунки з близькими людьми.

«З посудини можна вилити тільки те, що в ньому є».

Ми не можемо досягти успіху, якщо у нас немає необхідних навичок і знань. Ми не можемо бути щасливі, якщо у нас немає хороших відносин з іншими людьми. І ми не можемо жити повноцінним життям, якщо у нас немає здоров'я і благополуччя.

Це прислів'я є мудрою порадою, який може допомогти нам уникнути багатьох проблем і невдач. Вона нагадує нам про те, що ми повинні бути реалістичними і враховувати свої можливості, перш ніж приймати рішення.

«Дурному прощають сто помилок, а розумному — жодної».

Часто до дурним людям ставляться більш поблажливо, ніж до розумним, від них не чекають багато чого. Це може бути несправедливо, але це факт, з яким доводиться рахуватися.

«Не відкривай ту двері, яку не зможеш закрити».

Ця прислів'я радить дотримуватися обережність і розсудливість у своїх діях. Вона пропонує утриматися від того, щоб щось починати або вплутуватися в ситуацію, яку людина не може контролювати або керувати наслідками.

«Коли даєш в борг — друг, а коли вимагаєш назад — ворог».

Кажуть, не хочеш втратити друга — не давай йому в борг. Хтось, певно, вже втратив таким чином друзів, знайомих або переривав спілкування з родичами з-за грошей. І тут, скоріше, питання не в тих стосунках, які є між людьми, а в наших очікуваннях.

«Дурного людини можна дізнатися з шести речей: гнів без причини, мова без користі, без зміна прогресу, дослідження без мети, довіра до незнайомця і прийняття ворогів за друзів».

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст