Психологія

Почути крик про допомогу: 8 ознак людини з прихованою депресією

Депресія часто протікає непоміченою, і це найнебезпечніше. Людина схильна приховувати від чужого ока свої найболючіші та глибокі рани. Він залишається наодинці зі своєю проблемою...
5к.

Ця битва прихована від наших очей, тому створюється ілюзія, що у них в житті все відмінно...

Ми часто чуємо від людей подібну фразу: «Здається, у мене знову мене депресія!». Насправді, все не так просто... Нудьга та депресія — це різні речі.

Депресія часто протікає непоміченою, і це найнебезпечніше. Людина схильна приховувати від чужого ока свої найболючіші та глибокі рани. Він залишається наодинці зі своєю проблемою.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Ось що роблять люди, які приховують депресію:

1. Вони виглядають занадто життєрадісними, постійно жартують.

Не плутай депресію з поганим настроєм. Згадай знаменитого коміка Робіна Вільямса. Люди — ті ще актори. Людина може здаватися душею компанії і іскритися позитивом, а всередині переживати найглибше розчарування. Весь час перебуває у піднесеному настрої далеко не кожен може.

2. Вони схильні вигадувати історії.

Люди, які страждають депресією, вважають, що інші все одно не зможуть їх зрозуміти. Тому вони придумують правдоподібні відмовки, що покривають їх дії історії. Вони намагаються всіма шляхами приховати свій душевний стан, здаватися звичайними людьми.

Наприклад, в черговий раз відмовляючись гуляти з друзями, людина мотивує це тим, що він працює. Насправді, він сидить один у кімнаті й розмірковує про життя.

3. Вони страждають від відхилень в режимі дня.

Такі люди сплять занадто багато, то недосипають. Вони не регулярно харчуються. Сон і харчування — це дуже важливі елементи здоров'я.

Людина, що страждає депресією, не може контролювати себе. Похмурі думки, перепади настрою управляють ним.

4. Вони серйозніше ставляться до вживання деяких продуктів.

Депресивний людина знає, як на його стан вплине алкоголь або кави. Знає, коли, і в яких кількостях потрібно випити.

Причина цього досить банальна — на його настрій перераховані продукти впливають набагато сильніше, ніж це повинно бути.

Читайте також: Усміхнена депресія: можна страждати і виглядати щасливою?

5. Вони схильні до філософствування.

Такі люди часто думають про сенс життя, шукають відповіді на важливі життєві питання. Ці думки, ніби трясовина, затягують людину. Іноді це призводить до незворотних наслідків.

6. Зазвичай вони талановиті і експресивні.

Багато найвідоміші актори, музиканти, художники страждали від душевних захворювань. Творчість — результат пережитих емоцій. Спосіб на час піти з гнітючого світу. В мистецтві такі люди знаходять сенс і світло.

7. Вони схильні в усьому знайти сенс.

Будь-якій людині необхідно ставити перед собою цілі. Ми намагаємося все робити на благо. Депресивні люди жадають цього ще більше. Вони кидаються в крайнощі, шукають той вірний шлях, який буде мати сенс.

8. Іноді вони можуть подавати знаки.

Навіть дуже потайливі і сильні люди іноді можуть дати слабину і показати свою біль. У простій жарті може прозвучати крик про допомогу. Якщо людина тобі відкрився і розповів про своє тягаря, допоможи йому.

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст