Психологія

Психолог пояснює, як перенастроювати свій розум, щоб відпустити на сполох

Не варто витрачати час на переживання про речі, які не можна змінити. Зосередьтеся на тому, що допоможе відчути себе краще.
8.9к.

Часом здається, що всі навколо буквально потерпають від тривожності. У сучасному світі цифрових технологій нам стає все важче зосередитися на важливому, відпустивши другорядне. Психолог Дебора Девіс пропонує 10 ефективних кроків заспокоєння розуму і позбавлення від тривожності. Отже...

1. Влаштуйтеся зручніше.

Якщо ви відчуваєте, що ваш розум наповнюється тривожними думками, влаштуйтеся зручніше в улюбленому кріслі або в якому-небудь іншому тихому місці подалі від людей. Прийміть позу, в якій будете почувати себе невимушено.

2. Закрийте очі.

Як тільки вам стане комфортно, закрийте очі і спробуйте розслабитися. Спочатку з-за переживань це буде складно, але дайте тілу час на те, щоб «синхронізуватися» з мозком. Закриваючи очі, ви буквально відключаєтеся від зовнішнього світу, що значно полегшує можливість зосередитися на собі.

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

3. Відчуйте своє тіло.

Лежачи або сидячи з заплющеними очима, відчуйте, як з кожним вдихом ваше тіло рухається. Зверніть увагу на те, які відчуття наповнюють ваше тіло.

Що ви зараз відчуваєте у волоссі на голові? А які відчуття від дотику одягу з тілом? Відчуйте свої руки і ноги, і якщо це допоможе – візуалізуйте свої рухи. Ця вправа не тільки допомагає перенаправити енергію від тривожності, але і налаштувати тіло на гарне самопочуття.

4. Зосередьтеся на диханні.

Іноді, звертаючи увагу на частоту дихання, ми починаємо дихати ще швидше. Тому нагадуйте собі про те, що вам слід дихати повільніше.

Дихайте глибоко, не примушуючи сповільнювати дихання до тих пір, поки ваше тіло не буде до цього готове. Розслабляючись і закриваючи очі, ви йдете в себе, а це дає вам можливість сфокусуватися на диханні, швидше взявши над ним контроль.

Читайте також: 8 порад, як почути голос своєї інтуїції

5. Прислухайтеся до свого подиху.

Людське тіло – дивовижна штука. Дуже важливо не тільки стежити за тим, як ми дихаємо, але і за тим, які звуки при цьому видаємо.

Прислухайтеся до звуку, з яким повітря заходить і виходить з ваших легенів. До звуку, з яким повітря повертається в навколишній вас світ.

Вам не потрібно змінювати своє дихання, це станеться само собою, коли ви перемкніть увагу на те, що має першорядне значення – на зниження тривожності.

6. Відчуйте, як піднімається і опускається область в області шлунка.

Покладіть руки на живіт і відчуйте, як від подиху він піднімається і опускається. Це допоможе вам направити енергію всередину. Зосередившись на скороченні м'язів і на те, як тіло дихає сама по собі, без вашої участі, і самопочуття почне поліпшуватися.

7. Дайте свободу думок.

Тепер, коли вам доведеться стільки справ (спостерігати, слухати, відчувати подих, ви почнете помічати, як ваш розум відволікається на інші речі. Можливо, якраз зараз ви думаєте про рішення проблеми, що змушує вас хвилюватися. Звільніть розум на якийсь час. Бути може, таке відкрите спілкування зі своїм мозком принесе вам бажане рішення.

8. Перенаправте хід своїх думок.

Через кілька хвилин знову зосередьтеся на своєму диханні. Таким чином, ви знизите рівень стресу і допоможете мозку заспокоїтися, а дасте собі спокійно провести залишок дня.

9. Будьте терплячими.

Іноді розслабитися і зосередитися на своєму диханні може виявитися непростим завданням. Але якщо ви серйозно налаштовані на те, щоб позбавити своє життя від стресу, продовжуйте спроби. Так чи інакше, але практика призводить до досконалості.

10. Думайте спокійно.

Насамперед, розум вірить у те, що може собі уявити. Тому якщо ваші думки будуть спокійними, і в мозку, в кінцевому підсумку, теж запанує мир.

Не варто витрачати час на переживання про речі, які не можна змінити. Зосередьтеся на тому, що може допомогти вам відчути себе краще. І кожен день працюйте на цим.

Фото: Joey Nicotra

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст