Відносини

Як правильно закінчити відносини: корисний рецепт

Головна складність в тому, що люди, як правило, просто розбігаються. А емоційні «хвости» залишаються. І тримають. Міцно так тримають...
2к.

...Головна складність в завершенні відносин у тому, що люди, як правило, просто розбігаються. Р-раз — і вони вже порізно, вже чужі, вже не спілкуються.

А всякі емоційні «хвости» залишаються. І тримають. Міцно так тримають.

Ну так от, перше, що треба зробити, щоб розплести такий «хвіст» — це подякувати. Реально, подякувати того (ту), з ким розлучаєшся за те хороше, він (вона) дав (дала).

У телеграм-каналі «Клубер» кращі статті про відносини, психології, езотерики та саморозвитку, які допомагають збагатити внутрішній світ і поліпшити якість життя.

Другим заходом — упокорити гординю і попросити вибачення. Неправда, що не за що. Життя поруч з іншою людиною (навіть якщо ви просто зустрічалися), завжди супроводжується якимись дрібними обидками, задетостями, раздосадованностью. За все це прощення і просять.

В принципі, можна без конкретики. Тут важлива щирість, а не скрупульозне перерахування типу «І прости, що два рази не виніс сміття, хоча ти просила.

Третій крок — пробачити у відповідь. Мовляв, і я теж тебе прощаю, якщо щось погане було. Знову ж таки — не важлива конкретика, а щирість.

Четвертий крок — благословити. Швидше за все, цей чоловік (чи жінка) навпроти не був зовсім вже жахливим монстром. І навряд чи хочеться, щоб цей чоловік (чи жінка) горів у пеклі синім полум'ям. Швидше, навпаки, хочеться, щоб у нього (у неї) далі в житті все було добре. Ну от про це і треба сказати.

Лише сказати, зрозуміло, без сарказму («Бажаю тобі знайти таку ж дурну, як ти сам!»), а щиро, як є.

Якщо ж рветься сарказм, значить, ви ще не хочете розлучатися, а хочете битися.

Ну, тобто, продовжувати стосунки. Теж варіант.

Нарешті, п'ятий етап — відпустити. Тут просто прощаються і розходяться. Всі. Жодних закидів і наїздом. Просто — «Прощай».

Отже, повторю стисло. Завершуючи відносини, потрібно:

1. Подякувати (спасибі за...)
2. Попросити прощення (якщо не знає, про що, то просто — взагалі вибачення)
3. Пробачити (я тебе теж прощаю)
4. Благословити (я хочу, щоб у тебе все було добре)
5. Відпустити (прощай).

Як це робити. Практика показує, що вголос, безпосередньо іншій людині, виходить не завжди. Ну, самі знаєте — емоції переповнюють, кров кипить, «він мені все життя зіпсував». Тому краще без людини навпаки.

Відкриваєте фотографію в «Однокласниках» і все, вище описане говорите туди, в цю фотографію.

Ще можна письмово робити. Для деяких так навіть краще. Більше прочувствованности, могутніше катарсис.

Результат, до якого ми прагнемо, головний індикатор завершених відносин — це спокій. Ось, наприклад, чоловік. Він три роки прожив разом з жінкою, але вони розійшлися по якимось там своїм причин. Минуло ще два роки. Він зустрів іншу жінку, одружився на ній. Але варто було йому зустріти на «Однокласниках» фото своєї колишньої зазноба, як тут же накотили почуття — руки затремтіли, серце защеміло. Захотілося подзвонити, зустрітися...

Самі бачите, ніякого спокою.

Інша справа, коли він побачив цю фотографію, подивився — і просто посміхнувся, згадавши той шматок свого життя, де була ця жінка. Після чого закрив фотку і повернувся до своїх справ.

Ось воно — спокій. Така реакція означає — відносини закінчилися, залишилися в минулому. І — найголовніше! — не лізуть в нинішні відносини, не мішаються в них.

За матеріалами: Павло Зыгмантович

author avatar
Марина Карасьова Редактор
Наш редактор Марина мріє, щоб усі діти були щасливими. А ще про великій бібліотеці, наприклад, як у письменника Умберто Еко. Вона вважає, що особисте зібрання книг — це колосальний набір ресурсів, що дозволяє зробити навіть неможливе можливим. За освітою психолог Марина, багато років працювала редактором у різних виданнях.
Клубер саморозвиток та особистісний ріст